Okunma

En İyi Koşu Oyunları-1


21 Mayıs 2013 Pazar 09:00
En İyi Koşu Oyunları-1

Akıllı telefonunda oyun oynayan neredeyse her kullanıcı en az bir kere “sonsuz koşu” oyunu olarak adlandırılan oyunlarla karşılaşmıştır. Özellikle ülkemizde Temple Run serisi ile popüler olan bu kategorideki oyunlar sizin de bildiğinz gibi Temple Run ve Subway Surfers ile sınırlı değil.

Biz de sizler için bu kategoride yer alan oyunlardan kendimizce 5 tanesini seçtik ve paylaşalım istedik. Ancak oyunlara geçmeden önce hatırlatalım, bu listeyi oluştururken mutlaka atladığımız ya da listemizde bu hafta yer almayan oyunlar olmuştur, özellikle oyunların hem iOS hem Android platformu için mevcut olmasına dikkat ettiğimiz için Sonic Dash, Punch Quest gibi oyunları hiç listeye almadan elemek durumunda kaldığmızı da belirtelim ve isterseniz sözü daha fazla uzatmadan oyunlarımıza geçelim.

Canabalt

İlk olarak Flash tabanlı bir oyun olarak tasarlanan ancak daha sonra iOS, Android ve Chrome Web Store için portlanan Canabalt, 2009 yılında yaptığı başarı ile o yılın birçok en iyi oyunlar listesinde yer edinmiş. Bu başarısını da kendinden sonra gelen kopyalarıyla kanıtlayan oyunu “Sonsuz Koşu” kategorisini seven her oyuncunun beğenceğine şüphemiz yok.

      

Eğer Canabalt oyununu iOS cihazınıza yüklemek istiyorsanız buradanAndroid cihazınıza yüklemek istiyorsanızburadan, uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Temple Run 2

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi, bu türün ilk oyunu olmasa da en popülerleri arasında yerini alan Temple Run sizin de bildiğiniz gibi mobil oyunlar arasında ayrı bir yere sahip.

Bu başarının ardından Brave filmi için Temple Run: Brave oyununu hazırlayan Imangi Studios ekibi 2013 yılında daTemple Run 2‘yi ücretsiz olarak önce App Store daha sonra Play Store‘da kullanıma sunmuştu. Her ne kadar bu oyunun ardından Temple Run: Oz adında bir oyun daha gelse de biz Temple Run serisini temsilen listemizde Temple Run 2‘ye yer verdik.

Eğer Temple Run 2‘yi iOS cihazınıza yüklemek istiyorsanız buradan, Android cihazınıza yüklemek istiyorsanızburadan, uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Grim Joggers

Grim Joggers’ın listemizde yer alan diğer oyunlardan ufak bir farkı var. Sonsuz koşu oyunlarında genelde tek bir karakteri kontrol etmeniz gerekir iken, Grim Joggers’da yaklaşık 20 koşucuyu kontrol edebiliyorsunuz. Ancak tüm koşucularınız sizin tek bir dokunuşunuz ile zıplıyorla o yüzden zamanlamanıza çok dikkat etmelisiniz. Bu yönüyleGrim Joggers oldukça ilginç ve eğlenceli bir oyun.

     

Eğer Grim Joggers‘ı iOS cihazınıza yüklemek istiyorsanız buradanAndroid cihazınıza yüklemek istiyorsanız buradan, uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Agent Dash

Oynanışı ile olduğu kadar grafikleri ile de ilgi çekici olan Agent Dash, Apple tarafından “Editor’s Choice” ve “Great Games on iPhone 5” listelerinde yerini almış ödüllü bir oyun. Geçtiğimiz Mart ayında da 2.0 sürümüne  güncellenen oyunda takım elbiseli ajanımızın engelleri aşmasında yardımcı oluyorsunuz.  Facebook entegrasyonu sayesinde farklı platformlarda aynı hesap ile oynayabileceğiniz Agent Dash‘i de mutlaka denemenizde fayda var.

Eğer Agent Dash‘i iOS cihazınıza yüklemek istiyorsanız buradanAndroid cihazınıza yüklemek istiyorsanız buradan, uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Jetpack Joyride

Kurşun atan bir Jetpack ile laboratuvardan kaçmaya çalıştığınız Jetpack Joyride, yerde ilerlemeli sonsuz koşu oyunlarından sonra size biraz farklı gelebilir fakat kesinlikle çok seveceksiniz. Ancak elektrik yüklü bariyerler ve roketlere dikkat etmeyi unutmayın.

         

Eğer Jetpack Joyride oyununu iOS cihazınıza yüklemek istiyorsanız buradanAndroid cihazınıza yüklemek istiyorsanızburadan, uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Listemizde bu hafta 5 adet sonsuz koşu oyununu sizlerle paylaştık. Önümüzdeki hafta aralarında Subway Surfers‘ın da bulunduğu bu kategoriye ait 5 oyunu daha sizlerle paylaşacağız. Sizin de tanıtılmasını istediğiniz oyun ya da kategori öneriniz varsa bize e-posta yoluyla ulaştırabilirsiniz.

:: Sizin favoriniz hangi oyun ?   

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}


yazarBerkay Tutal

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde makina mühendisliği eğitimini sürdüren Berkay, teknolojinin hemen her alanını takip ederken, özellikle mobil ve giyilebilir cihazlarla beraber Apple’ın ürünlerine ayrı bir ilgi besliyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

29 yorum - “En İyi Koşu Oyunları-1”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  MALLARA DUYURU hala “subway neden yok” diyen malesef aynı ülkeyi paylaştıklarım Okuma yazmanız hiç mi yok be a.koduklarım o beyini kullanın.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Subway yok. Yanlış analiz yapmışsınız!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  keşke bazı telefonların donanımınada uysa…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  21.04.2013 12:49 Aynen hacı ayyynen 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  FIFA resmen duyuruldu mu hocam onu söyle puhahahahahahahaha :D:D:D:D

 6. SDN Okuru dedi ki:

  haberi tam okumayan tuhaf yurtdaşlarım adam Önümüzdeki hafta aralarında Subway Surfers’ın da bulunduğu bu kategoriye ait 5 oyunu daha sizlerle paylaşacağız. diyor bukadarmı körsünüz.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Farkettiyseniz başlık “En İyi Koşu Oyunları-1” şeklinde. Daha seri olarak devam edecek ve Subway Surfers, Into The Death, Mirrors Edge falan da olacaktır elbet. Hemen siteye laf etmek gereksiz ibr düşünce

 8. SDN Okuru dedi ki:

  O kadar koşu oyunu varken neden Temple Run, Jetpack Surfers gibi isimlere yer veriyorsunuz? Bilmediklerimizi göstereydiniz iyiydi.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  bazıları bunu top 5 listesi sanmış subway surfers yok diye ağlıyo ağlamayın haftaya yazıcam demiş adam işte. Belli ki 2 en iyi oyundan birini bu haftaya koymuş diğerini haftaya bırakmış ağlamayın hadi şimdi en iyi subway surfers daha iyisi yok tamam.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Subway Surf yok…Üniversiteli olduğundan mıdır nedir abimiz atlamış en iyisini:)))

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Canabalt da paralı. Koşu oyununa 3 dolar para mı verilir mis gibi bedavalar varken

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Grim joggers ülkemizde kullanılamıyor!!! Lütfen oyun listesi hazırlarken buna da dikkat edin

 13. SDN Okuru dedi ki:

  subway surfers olmadan olmaz

 14. SDN Okuru dedi ki:

  subway yok ya bi gidin
  agent dash 2 saat yükleniyor bide neresi iyi

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Gunstringer…

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Subway Surfers olmadığı için bu işten anlamıyorsunuz rekor kıran ve zevkli oyun subway nasıl yer almaz?

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Subway ve Rail Rush yok.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Manuganu da bence süper bir oyun. Hemde Türkiye yapımı.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Into the death nerde? Yukarida biri demis siz bu isten anlamiyorsunuz diye cidden oyle

 20. SDN Okuru dedi ki:

  subway hepsinden iyi bence

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Subway surf de guzel ama 🙂

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Ninjump gibi bir oyun bu listede nasıl olmaz şaşırdım

 23. CloneTrooper dedi ki:

  Ski safari, TR: OZ da gerçekten iyi oyunlar bu oyunlarda eklenirse süper olur…

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Önümüzdeki hafta aralarında Subway Surfers’ın da bulunduğu bu kategoriye ait 5 oyunu daha sizlerle paylaşacağız. Sizin de tanıtılmasını istediğiniz oyun ya da kategori öneriniz varsa bize e-posta yoluyla ulaştırabilirsiniz.

  Okusanıza ziyaretçiler !!!

 25. SDN Okuru dedi ki:

  “Önümüzdeki hafta aralarında Subway Surfers’ın da bulunduğu bu kategoriye ait 5 oyunu daha sizlerle paylaşacağız.” bu cümleyi bile anlayamıyor adamlar sonra gelip buraya yorum yazıyor her yer liseli ergen dolmuş

 26. SDN Okuru dedi ki:

  mirrors edge neden yok?

 27. SDN Okuru dedi ki:

  subway surfers yok mu ? 1. sırada subway surfers olması lazım…

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Subway Surfers nerde be? Siz bu işten anlamıyonuz

 29. SDN Okuru dedi ki:

  bazıları sonsuz koşu oyunu değil sanki özellikle de jetpack joyride

Yorum yazın

Geri bildirim