PUBG Mobile’da en iyi olmak için 10 taktik


11 Mayıs 2020 Pazartesi 22:45
PUBG Mobile’da en iyi olmak için 10 taktik

En başarılı olan oyuncular arasında yer almak ister misiniz? Eğer cevabınız “evet” ise sizi diğer adı “En iyi PUBG Mobile taktikleri 2020: Birinci Bölüm” olan bu rehberi okumaya davet ediyoruz.

2018 yılında akıllı telefon kullanıcılarının hayatına giren PUBG Mobile, bugün en revaçta olan mobil oyunlar arasında yer alıyor. Zaman zaman zorlaşan bu yapım, yeni yöntemlerin bulunmasını mecbur kılıyor.

Battle royale oyunlarına duyulan ilgi gün geçtikçe artıyor. Corona virüsü salgını yüzünden evinde vakit geçiren birçok oyuncu, eğlenceli anlar için mobil oyunları tercih ediyor. Siz de PUBG Mobile’da benzersiz bir oyuncu olabilirsiniz!

En iyi PUBG Mobile taktikleri 2020: Birinci Bölüm 

Bu seri 3 bölümden oluşuyor. Birinci bölümde kazanma oranı yüksek olan profesyonel oyuncuların uyguladığı yöntemleri ele alacağız. İlk aşamada uygulanması gereken stratejileri öğrenmek size hız kazandıracak.

Profesyonel oyuncuların her maçta kullandığı bu taktikleri anlamalısınız. Zira bu oyuncular karşınıza her an çıkabilir. Burada yer alan taktikleri benimsediğiniz takdirde onların sizin takımınızı yenmek için neler yapmaya çalıştığını anında anlayacaksınız.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan her maçta işe yarayan taktiklere geçelim. Bir sonraki bölümde bir maçta yapılmaması gereken hareketler üzerine yoğunlaşacağız. Kısa ve verimli bir yazı dizisi sizi bekliyor!

PUBG Mobile taktikleri

1 – Yerdeki ganimetleri almadan önce düşünmek

Bir oyuncuyu öldürdüğünüzde veya öldürülen bir oyuncuyu gördüğünüzde aklınıza gelen ilk strateji ne? Eğer bu soruya cevabınız “yerde gördüğüm eşyaları almak” ise yanlış düşünüyor olabilirsiniz. Bunun 2 ana sebebi var.

O anın heyecanı ile envanterinize eklemek istediğiniz eşyaları incelerken bir başkasının namlusuna hedef olmak ister misiniz? Unutmayın ki sizi gözetleyen bir oyuncu her an sizi öldürmek için pusuya yatabilir. Böyle bir kişi yerdeki ganimeti, sizi öldürmek adına, bir yem olarak da kullanabilir.

Özellikle oyunun son anlarında skora ihtiyaç duyan birçok oyuncu, sizi avlamak için bu anı bekleyebilir. Profesyonel oyuncular neredeyse asla yerdeki ganimetler ile çok fazla vakit geçirmez. Bazı oyuncular ise bu ganimetleri asla almaz.

PUBG Mobile taktikleri 2020

O eşyaya çok ihtiyacınız var ise ve o eşyanın sizi bir üst seviyeye taşıyacağını düşünüyorsanız bu riski almalısınız. Aksi takdirde bu riski sakın almayın. Peki bu riski almak yerine ne yapmalısınız?

Bunun yerine yerde yatan oyuncunun etrafında bulunan (eğer varsa) ayak izlerini takip edin. Bu sayede çatışmaların daha sık olduğu bölgeleri tespit edebilirsiniz ve daha çok kişiyi öldürebilirsiniz. Ayrıca etrafınızdaki silah seslerine de kulak verin. İsterseniz sıradaki yöntemimize geçelim.

2 – Tuş ayarlarını değiştirmek ve tuş yerleşimini özelleştirmek

Bir oyun size kendi tuş dizilimini dayatabilir ancak bu dizilim ile oynamak zorunda değilsiniz. Akıllı telefonunuzun büyüklüğü ve sizin alışkanlıklarınız, oyun içi performansınızı etkileyen en önemli faktörler arasında yer alıyor.

Mobil cihazınızın ekranı küçük ise ve parmaklarınız cihazınızın ekranına oranla büyükse sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bir diğer sıkıntı ise solak veya sağlak olmanız ile alakalı olabilir. Hangi yöne daha çok yatkınsanız bitirici işlemleri yapan tuşları o tarafta kullanın.

Küçük ekranlı telefonları kullanmayı tercih eden oyuncular bu iki sıkıntıyı da yaşayabilir. Telefonunuzu değiştirmek gibi bir şansınız yok ise ekranda yer alan tuşları gizleyebilirsiniz. Böylece, bir anlamda, o tuşlardan kurtulacaksınız.

en iyi PUBG Mobile taktikleri

Buna ek olarak kendiniz için gerekli olmayan tuşları ortadan kaldırmak, rakiplerinizi görmenizi kolaylaştırır çünkü bu yöntem ekranınızda yer kaplayan objelerin sayısını azaltır. Unutmayın ki bu oyunda az ve öz felsefesi ile hareket etmek önemlidir. Az tuş, öz verim: En kısa sürede en çok kişiyi en az enerji harcayarak öldürmek.

3 – Birini öldürmek yerine onu yerde bırakmak

“O oyuncuyu öldürüp haneme bir puan eklemek varken neden onu yerde bırakayım ki?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Bunun çok mantıklı bir açıklaması mevcut. Bazen bu oyunda stratejik planlar yapmalısınız.

Bir oyuncuyu öldürmek yerine onu etkisiz hale getirirseniz o kişiye ne oluyor? Bildiniz! Yerde kalan kişi silah kullanma yeteneği ile silah tutma kabiliyetini kaybediyor ve hareket edemiyor. Birinin o kişiyi yerden kaldırması gerekiyor.

Eğer o kişi belli bir süre içinde iyileştirilmezse hayatını kaybediyor. Durun ve düşünün. Bir taşla iki kuş vurabilirsiniz öyle değil mi? Yerde yatan kişiyi onu iyileştirmeye gelen diğer bir oyuncu ile birlikte aynı anda öldürebilirsiniz.

en iyi PUBG Mobile taktikleri 2020

Bir arkadaşınız yerden kaldırılmayı beklediği anda kendisini iyileştirmek istemez misiniz? İşte o an sizin en savunmasız anınızdır. Arkadaşınızdan başkasını düşünemeyebilirsiniz. Bu durum rakibiniz için de geçerli.

Bazen bir taşla üç kuş da vurabilirsiniz. Eğer bir oyuncu yerdeki kişiyi kaldırmak isterken diğer bir oyuncu da onları korumak isterse bu anı kaçırmamalısınız. Bir anda üçünü birden ortadan kaldırabilirsiniz. Profesyonel oyuncular bunu her zaman yapıyor.

4 – PUBG Mobile taktikleri: Bir yeri sürekli kullanmamak

Bir profesyonel oyuncu neredeyse asla bir binanın, bir pencerenin veya bir taşın aynı tarafını kullanmaz. Bunun sebebi rakiplerini küçümsememesinden kaynaklanıyor. Karşınızdaki kişileri asla küçümsemeyin.

Bir karşılaşmada sizin karşınızda yer alan kişileri en az sizin kadar iyi oynuyormuş gibi düşünün. Bu yüzden bir binanın penceresini pusuya yatmak için kullanmak istediğinizde her zaman aynı yönü (sağ veya sol) kullanmayın.

Eğer bir yeri sürekli kullanırsanız bir süre sonra fark edileceksiniz. Bunu fark eden rakipler, sizin hep aynı yerden saldırı yapacağınızı anlar ve ona göre strateji belirler. O saatten sonra ölmemek gibi bir şansınız olmayacak. Sürekli vurulacaksınız.

PUBG Mobile taktikleri

Bir binanın veya bir camın sol tarafını kullandıysanız bir sonraki seferde sağ tarafı kullanın. Bazen “bir sağ ve bir sol” stratejinizi de değiştirmelisiniz. Bu stratejiyi sürekli tekrarlarsanız rakipleriniz sizin taktiğinizi birkaç denemede çözer ve bu nedenle kolay bir şekilde etkisiz hale getirilirsiniz.

Bunu engellemek için çok fazla pusuya yatmayın. En umulmadık zamanlarda pusun, nişanınızı alın ve ateş edin. Bir önceki pusunuzda soldan ateş ettiyseniz ve rakiplerinize bir sonraki hareketinizde tersini yapacağınıza dair bir imaj verdiyseniz yine soldan ateş edin. Sadece gerekli anlarda pusun. Onun dışında bu yolu seçmeyin.

İki sağ ve bir sol veya iki sol ve bir sağ gibi çeşitli manevralar yapabilirsiniz. Burada önemli olan rakibinize beklenmedik bir anda saldırmaktır. Elbette bu saldırı taktiklerini değiştirmek size kalmış.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “PUBG Mobile’da en iyi olmak için 10 taktik”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Biz counter strikeden biliyoruz bu taktikleri

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Buda benden olsun kendine özel hasasiyet önemli

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Cod mobile dan sonra hala hilelere ragmen pubg oynayan var mı?

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Loot çok lazimsa sis atabilirsiniz ama buda yerinizi belli edebilir

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  PUBG MOBİLEDE tek taktik Sanhokta YILANA yakalanmamak

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Aynen kardeşim

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bunları bilmeyen de ne bileyim yani

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Kesin biliyordur bu kolsuz arkadaş 😂

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Naparsanız yapın Ortadoğuluların hileciliği aralarında anlaşıp farklı takımları sırayla birinci yapma taktikleri var. Birbirinizi tutun.

 8. Anonim dedi ki:

  ya ne taktiği arkadaş. en iyiler arasına girmek istiyorsan uçağın en uzak yerine, tenha yerlere atlarsın. yatarsın. alan azaldıkçada kimseye bulaşmadan yavaş yavaş ilk ona gir. oldu bitti gitti.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Drop düştüğü zaman droba doğru koşmayın pusu kurun drobu almaya gelenleri öldürün

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sürekli sabit durmamak ve kendini belli etmemek çok önemli. Tabi çatışma anında da cephe almak canınız azaldığı zaman size canınızı yenilemek için ve doğru hamleleri yapmak için önemli…

" PUBG Mobile’da en iyi olmak için 10 taktik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PUBG Mobile’da en iyi olmak için 10 taktik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PUBG Mobile’da en iyi olmak için 10 taktik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
 2. 2 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
 3. 3 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
 4. 4 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
 5. 5 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
 6. 6 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
 7. 7 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar
 8. 8 Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe
 9. 9 Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak! Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak!
 10. 10 Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video) Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video)