En İyi Ses Kayıt Uygulamaları!


18 Kasım 2015 Çarşamba 21:00
En İyi Ses Kayıt Uygulamaları!

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri birçok işimizi kolaylaştırmaya başladı. Eskiden birden fazla cihaz ile yapabildiğimiz işlemleri artık tek bir akıllı telefon ile yapmam mümkün. Gelişen teknoloji ile beraber akıllı telefonlarımızın ses kayıt ve ses işleme özellikleri de arttı. 

Kimi zaman bir sunum sırasında kimi zaman da aklımıza gelen bir şeyleri kaydetmek için telefonlarımızın ses kayıt özelliklerini kullanırız. Gelişen teknoloji sayesinde telefon ile uyumlu bir mikrofon sayesinde oldukça kaliteli ve temiz ses kayıtları almak mümkün. Peki bu ses kayıtlarını hangi uygulama ile almak gerekiyor? Telefonlarımızın kendi ses kayıt uygulamaları başlangıçta yeterli görünse de bu tür bir işlem için maalesef yetersiz. Ses ayarı ve ton ayarı yapamadığımız bu uygulama ile kaliteli kayıtlar yapamayız.

Kaliteli ses kayıtları yapabileceğiniz uygulamalara gelin isterseniz yakından bakalım.

Audio Recorder

Sony Mobile tarafından geliştirilen Audio Recorder uygulaması, sadece 3,0 mb boyutunda. Stereo ve mono kayıt imkanı bulunan sunan bu uygulama, tüm harici mikrofonlar ile uyumlu çalışabiliyor. Android 4.1 Jelly Bean ve üzeri sürümlerde kullanılabilen uygulamayı, akıllı saatiniz ile kontrol edebilmek mümkün. Ses düzenleme ve gürültü engelleme özelliğinin de bulunduğu bu uygulama oldukça kullanışlı.

15-11/18/ses-kayit-uygulamalari-1.jpg

Smart Voice Recorder

SmartMob tarafından geliştirilen Smart Voice Recorder uygulaması, 750 kb gibi oldukça ufak bir boyuta sahip. 10 milyonun üzerinde indirme sayısına ulaşan bu uygulamada, sesin Hz ayarını yapmak mümkün. 8 ile 44.1 kHz arasında seçim imkanı sunan bu uygulama, kayıtlarda oldukça düşük bir parazit oluşturuyor.

15-11/18/ses-kayit-uygulamalari-2.jpg

Easy Voice Recorder

Digipom tarafından geliştirilen Easy Voice Recorder uygulaması, ortalama 7 mb boyutunda. 10 milyonun üzerinde indirme sayısına ulaşan bu uygulamanın aynı zamanda pro versiyonu da bulunuyor. Ücretsiz versiyonunda sadece ses kaydı yapabildiğiniz bu uygulamanın pro versiyonunda ise, sesin desibel‘ini ve ton ayarını yapmak mümkün.

15-11/18/ses-kayit-uygulamalari-3.jpg

Wear Audio Recorder

BinomV tarafından geliştirilen Wear Audio Recorder uygulaması, 16 mb boyutunda. 100 bin kez indirilen bu uygulama, Android 5.0 lollipop ile gelen materyal tasarıma sahip. Oldukça fazla ayar yapmanıza imkan sağlayan bu uygulama, akıllı saatler ile de uyumlu çalışıyor.

15-11/18/ses-kayit-uygulamalari-5.jpg

Parrot Voice Recorder

Searing Media tarafından geliştirilen Parrot Voice Recorder uygulaması, sadece 4.4 mb boyutunda. Google Play Store da 10 bin kez indirilen bu uygulama 4.4 puan almış. Parrot Voice Recorder uygulaması ile sesin yon ayarını, gürültü ayarını yapabiliyorsunuz. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan bu uygulama ile kayıtlarınızın kalitesini de siz belirleyebiliyorsunuz.

15-11/18/ses-kayit-uygulamalari-6.jpg

:: Siz bu uygulamalardan hangisini kullanıyorsunuz ve düşünceleriniz neler?
yazarSedanur Alkan

Online topluluk yönetimi konusunda uzman olan ve kendini sosyal medya tarafında da geliştiren Seda, ShiftDelete.Net'teki çalışmasını devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “En İyi Ses Kayıt Uygulamaları!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  BEN HACER

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Yeni yayınlanan ses kaydedici 2017. Kaliteli ve ücrestiz bir uygulama. Tavsiye ederim. Uygulama adı Ses Kaydedici 2017. Yayınlayıcı smobiletec

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yeni yayınlanmış bir ses kaydedici uygulama. İndirmenizi tavsiye ederim başarılı olmuş. smobileTec ürünü Ses Kaydedici 2017

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sony nin programında gürültü ayarı yok kardeşim, yalan yanlış bilgilerle neden insanları aptal yerine koyuyorsunuz.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Sony candır Xperia z5 compact tan selamlar

 6. SDN Okuru dedi ki:

  İOS linkleri nerede? Nerede bu devlet? Nerede bu devlet Bahçeli?

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Audio Recorder Sony Mobile bir numara

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Sony nin kini indirdim

 9. SDN Okuru dedi ki:

  wp de mini recoder diye bir program var süper bir şey telefon kilitli iken dahi ses kaydı yapıyor ben fabrika içinde hidrolik preslerin yanında telefon cebimde iken 40dk ses kaydı yapmıştım staj yaparken ve bütün sesleri duyabildim ve worde çevirmiştim bunun gibi bir program hiç görmedim siperdi

" En İyi Ses Kayıt Uygulamaları! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İyi Ses Kayıt Uygulamaları! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Ses Kayıt Uygulamaları! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "