Okunma

En İyi Torrent Programları


16 Aralık 2010 Perşembe 17:00
En İyi Torrent Programları

MiniNova ve Piratebay gibi torrent siteleri ardı ardına kapansa ve Limewire gibi yazılımlara dava üstüne dava açılsa da (Ücretsiz MP3 İçin Bir Darbe Daha), torrent programları ve P2P araçları, bir şekilde popülerliklerini korumaya hâlâ devam ediyor. Bu durumun oluşmasında, Çin gibi dev kopya cennetlerinin de payı büyük.

 

Dikkat!

P2P ve torrent paylaşım araçlarının en iyilerini, en hızlılarını ve en güvenlilerini öğrenmeye ne dersiniz? Cevabınız “Evet” ise yazımıza buyurun. Bununla birlikte belirtelim, araçlar ne kadar iyi olursa olsun, buralardan yayılan dosyalar zararlı kodlar içerebiliyor. Dikkatli olmanızı ve PC’nizi güçlü bir güvenlik yazılımı ile donatmanızı öneririz.

BitComet

BitComet, 1.25 sürümüyle birlikte DNS alıntılarına da izin verebiliyor. Bilinen tüm tarayıcılara entegre olma yeteneğinin yanında, sohbet ve ön izleme motorları sunmayı ihmal etmiyor. BitComet ile hem P2P,  hem de torrent dosyaları indirebiliyor. Yazılımı edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 

uTorrent

Önceki sürümlerde görünen düşük bağlantı hızı sorunları, son sürümle aşılmış. BitComet’in özelliklerinin çoğunu sunan uTorrent, epey zeki bir araç. Belli bir indirme kotasına ulaştığınızda, günlük erişiminizi askıya alıveriyor. Yazılımı indirmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 

FrostWire

FrostWire için, kapatılan Limewire’ın farklı arayüz, aynı altyapılı modeli yakıştırmasını yapabiliriz. Eğer ücretli sürümüne sahipseniz, aynı anda onlarca dosya indirebilirsiniz lakin, ücretsiz kullanımlarda da yeterince hızlı. Uygulamayı indirmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 

SoMud

SoMud, hem torrent hem de P2P dosyalarını havada kapan, akıllı bir yazılım. Güçlü bir ön izleme motoru sunmasının yanında, yeterince de hızlı. Ses ve videoları dönüştürüp, paylaşmak için eklenti desteği sunuyor. Yazılımı indirmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 

:: Paylaşım motorlarının kapatılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “En İyi Torrent Programları”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    teşekkür

" En İyi Torrent Programları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İyi Torrent Programları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Torrent Programları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "