En İyi Uzay Fotoğrafları – 1


12 Eylül 2015 Cumartesi 05:00
En İyi Uzay Fotoğrafları – 1

Her geçen gün, uzayın sınır tanımaz karanlığı içerisinden ışık saçanların oluşturduğu yeni görüntüler kaydedilmeye devam ediyor. Gerek NASA gerekse de diğer uzay kuruluşları ve bilim insanları, kullandıkları uydular ve uzay teleskopları ile gün ve gün yeni görüntüleri, tüm dünyanın seyrine açıyorlar.

Bu bağlamda, “En İyi Uzay Fotoğrafları” başlığını taşıyan yeni bir seri ile bu görüntüleri, açıklamalarıyla sizlerin beğenisine sunmayı amaçlıyoruz.

En İyi Uzay Fotoğrafları serisinin bu ilk bölümünde, geçtiğimiz haftalarda yayınlanan, seyri keyif sunan 5 uzay fotoğrafları yer alıyor olacak.

1. The Twin Jet Nebula

15-09/11/news_1-en-iyi-uzay-fotograflari-1-populer-bilim-populer-science-sdn-bilim-2015.jpg

NASA tarafından aktarılan ve Hubble Uzay Teleskobu ile çekilen bu 2 kuyrukluyıldızın oluşturduğu ışık saçmaları, birer kelebek kanadı olarak yorumlandı. İki farklı kuyrukluyıldızın son aşamalarını görüntüleyen bu fotoğraf, merkeze doğru yoğunlaşan ışıkların, gaz süzmeleriyle beraber 2 farklı kanat oluşturmuş gibi çağrışım yaptırıyor.

Ne yazık ki çok güzel görüntüler oluştursa da bu yıldızlar, ölmeye yakın evreleri içerisindeler…
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “En İyi Uzay Fotoğrafları – 1”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Güneş resminde insan yüzü var pampa

 2. SDN Okuru dedi ki:

  SÜPER OLMUŞ DEVAMINI BEKLERİZ

 3. SDN Okuru dedi ki:

  The Twin Jet Nebula, iki kuyruklu yıldız değildir. Bir yıldızın 2 parçaya ayrılması (veya 2 parçadan oluşan 1 yıldızda denilebilir) sırasında oluşan püskürmenin örneğidir.

  https:// *****

 4. pinkmask77 dedi ki:

  The Twin Jet Nebula , iki kuyruklu yildizin fotografi gercekten gorsel bir solen olmus

" En İyi Uzay Fotoğrafları – 1 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İyi Uzay Fotoğrafları – 1 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Uzay Fotoğrafları – 1 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "