Okunma

En İyi Uzay Fotoğrafları – 1


12 Eylül 2015 Cumartesi 05:00

3. NGC 1783

15-09/11/news_3-en-iyi-uzay-fotograflari-1-populer-bilim-populer-science-sdn-bilim-2015.jpg

Avrupa Uzay Ajansı ve NASA ortak çalışması ile Hubble Uzay Teleskobu aracılında yakalanan bu görüntü, iki farklı dönemde oluşmuş ve yaklaşık 1,5 milyar yaşında olduğu tahmin edilen yıldızlar topluluğunu içeriyor.

NASA ve Avrupa Uzay Ajansı Gökbilimcileri tarafından dikkatlice çalışmaları sürdürülen bu görsel, içinde yer alan her yıldızın rengi ve parlaklığı ölçümü üzerinde araştırmalara olanak tanıyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “En İyi Uzay Fotoğrafları – 1”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Güneş resminde insan yüzü var pampa

 2. SDN Okuru dedi ki:

  SÜPER OLMUŞ DEVAMINI BEKLERİZ

 3. SDN Okuru dedi ki:

  The Twin Jet Nebula, iki kuyruklu yıldız değildir. Bir yıldızın 2 parçaya ayrılması (veya 2 parçadan oluşan 1 yıldızda denilebilir) sırasında oluşan püskürmenin örneğidir.

  https:// *****

 4. pinkmask77 dedi ki:

  The Twin Jet Nebula , iki kuyruklu yildizin fotografi gercekten gorsel bir solen olmus

" En İyi Uzay Fotoğrafları – 1 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İyi Uzay Fotoğrafları – 1 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Uzay Fotoğrafları – 1 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "