En İyi WordPress Uygulamaları


20 Temmuz 2010 Salı 16:22
En İyi WordPress Uygulamaları

Artık günümüz internetinde kişisel blog’lar çok önemli yer kaplıyor. Popülaritesini giderek artıran bu platformlar için çeşitli kurumlar, içerik sağlayıcısı hizmeti vererek kullanıcılarına pratik bir şekilde blog servisi sağlıyor. WordPress de bunlardan bir tanesi ve hatta en popüler olanlarından biri diyebiliriz.

Kitleler tarafından takip edilebilme kapısını aralayan blog’lar, WordPress çerçevesinde biraz daha orijinal bir hale getirilebilir. Ücretsiz eklentileri, diğer bir deyişle uygulamaları sayesinde iyi tasarlanmış bir blog’a sahip olabilirsiniz. Ayrıca işlevsellik olarak da birçok blog’u geride bırakabilirsiniz.

WordPress’in bizlere sunduğu İçerik Yönetim Sistemi (CMS), kullandığınız araçları düzenleyip, yazılarınızı paylaşmamıza yarar. Bir diğer deyişle kendi içeriğimizi pratik bir şekilde yönetebilmemizi sağlar. Şimdiden söyleyelim, WordPress servisi ile uyumlu toplam 4000 adet plug-in mevcut. Biz tabii ki bunların arasından en yararlı olanları seçtik.

Simple Tags

İçerisinde bulunduğumuz sene, yani 2010 yılı içerisinde yayınlanan WordPress 3.0 ile uyumlu olan Simple Tags, yazılarımızı pratik bir şekilde etiketleme ve içerik açısından daha kolay bir şekilde yönetebilme imkanı sağlıyor. WordPress, 2007 yılında yayınladığı WP 2.7 ile birlikte etiketleme (tag) özelliğini kullanıcılarının hizmetine sunmuştu.

Simple Tags, bize etiketleri yönetme, topluca etiketleri düzenleme ve otomatik etiketleme gibi imkanlar sunuyor.

Eklentiyi indirmek için tıklayın

AJAX Comment Preview

Blog sahipleri genelde yazdıkları yazıları yayınlarken, gelecek olan yorumlar konusunda tereddüt yaşar. Bazı blog sahipleri, yazılara önizlemeyi sağlayan araçlara başvurmaktadır. Bu eklenti ile birlikte aynı imkandan yazılarınıza yapılan yorumlar için de yararlanabiliyorsunuz. Yazıya bir yorum geldiğinde, yorumları önce bu eklentinin sizlere sağladığı yeni bir pencerede göreceksiniz.

Eklentiyi indirmek için tıkla

Dagon Design Sitemap Generator

Bu eklenti sayesinde blog’unuzun site haritasını oldukça ayrıntılı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Eklentiyi geliştiren ekip olan Dagon Design, birçok farklı WordPress uygulamasına imza atmış bir ekip. Blog’unuza yeni içerikler ya da yeni sayfalar ekledikçe de otomatik olarak bu eklenti, haritayı güncelliyor ve blog’unuzu her daim pratik bir şekilde tutuyor.

Eklentiyi indirmek için tıkla

Google Analyticator

Blog’unuzu internette kullanıcılara açtınız ve çeşitli yerlerden ziyaretçi almaya başladınız. Peki bu ziyaretçiler nereden geliyor, hangi siteden sizin blog’unuza yönlendiriliyor merak ediyor musunuz? İşte Google Analyticator bizlere bu servisi sağlıyor.

Eklentiyi indirmek için tıkla

:: Bu eklentileri faydalı buldunuz mu?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En İyi WordPress Uygulamaları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En İyi WordPress Uygulamaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi WordPress Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  2. 2 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  3. 3 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  4. 4 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  5. 5 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  6. 6 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  7. 7 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  8. 8 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  9. 9 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  10. 10 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!