Okunma

En Karmaşık Şehir Hangisi?


29 Kasım 2008 Cumartesi 14:30
En Karmaşık Şehir Hangisi?

Cep telefonlarında sunduğu GPS servisleriyle, navigasyon konusunda elinde sağlam veriler bulunan Nokia, dünyanın en karmaşık şehrinin Londra olduğu sonucuna vardı. Şehirdeki her dört kişiden birinin, en kısa yolculuklar için bile online harita veya mobil yol göstericilere başvurduğunu belirten Nokia, ayrıca kullanıcıların %10’unun da şehirde yön bulmanın imkansız olduğundan yakındığını açıkladı. Bu oranı %9 ile Paris, %5 ile Bangkok ve Hong Kong, %4 ile de Pekin izliyor.

Almanlar Yolu Biliyor

Diğer yandan Almanya’da yaşayanların üçte biri, hayatlarında hiç kaybolmadıklarını iddia ederken, Nokia bunu Almanya’nın en yüksek uydu navigasyon kullanımına sahip olmasıyla gösteriyor. Araştırmanın en ilginç sonuçlarından biri de, katılan 12.500 kişiden %93’ünün tüm yeni navigasyon ve GPS imkanlarına rağmen sıklıkla kaybolduğunu itiraf etmesi.

:: GPS ile yol bulmak ne kadar güvenli?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “En Karmaşık Şehir Hangisi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bi İstanbul’un olmaması hakikaten hayret verici !

  2. SDN Okuru dedi ki:

    12500 kişiden 11625 kişinin halen kayboluyor olması yaratılmak istenen üstün ırk projesinin somut delili değil mi? Buda bazı düşünürlere kapak olsun..!

  3. SDN Okuru dedi ki:

    yaw istanbulda bi adres sorup gidiyoruz… bulana kadar canımız çıkıyor.. :))) istanbulda gps çalışmıyor galiba… bu yüzden istatistiklere girmiyoruz :))))

" En Karmaşık Şehir Hangisi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Karmaşık Şehir Hangisi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Karmaşık Şehir Hangisi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "