Okunma

En Kusursuz Sesi Veren Kulaklık: Nura!


24 Mayıs 2016 Salı 10:00
En Kusursuz Sesi Veren Kulaklık: Nura!

Nura, kişinin duyma yeteneğini ölçen ve buna göre adapte olup, müziği en iyi şekilde sunabilen, benzersiz teknolojiye sahip bir kulaklık.

Dinleyiciye en iyi ve doğru sesi ulaştırabilmek için, kişiyle eşleşmesi gerekiyor. Yani Nura, kulaklığı taktığınız anda sizi 1 dakikadan kısa bir sürede tanıyor. Ayrıca Nura, kulak üstü ve kulak içi olmak üzere iki kulaklığın birleşimi olarak sunuluyor.

16-05/24/nura-size-ozel-kulaklik-kickstarter.jpg

Duymak, parmak izi kadar eşsiz

Duymanızın, bir parmak izi, surat veya ses kadar eşsiz ve farklı olduğunu biliyor musunuz? Her insanın ses frekanslarını duymadaki hassaslığı farklıdır. Bu da bir kulaklığın, farklı insanlarda, hatta iki kulak arasında bile farklı şekilde algılanmasını sağlar. Bu fark ise yeteri kadar yüksektir.

İşte bu herkesin farklı duyduğu aşamada, sizin için en iyi kulaklık olma amacıyla üretilen Nura, size hangi seslerin ulaşabildiğini ve ulaşamadığını biliyor. Bu bilgileri kullanarak, müziğin kara noktalarını dolduruyor.

Normal duyma alanı her frekans için >20dB. Bir ses dalgası kulak kanalınızdan girdiğinde, kulak zarını titretir. Bu titreşimler seri küçük kemikler ile kulak salyangozuna (koklea) iletilir. Koklea, bu titreşimleri beyinin algılaması için elektrik sinyallerine dönüştürür.

Beynimiz ise sinyalleri ses olarak algılar. Aynı zamanda bu gelen sinyaller, geri gönderilir. Bu da kulağınızdan geri çıkar ve kulağın dışarı zayıf bir ses çıkarmasını sağlar. Bu da algıladığınız seste kara noktalar oluşmasını sağlar.

Nura, bir mikrofon kullanarak, hangi sesin içeri girdiğini ve kulağınızdan çıkan o zayıf sesi dinler ve algılar. Bu sayede sizi tanır ve size göre adapte olup, tepkiler verir. Kulak içi algılanma ise, otoakustik emisyon adı verilen, fenomen olmuş bir teknolojiyle yapılır.

30 saniyede sizin kulağınızı dinleyerek, sizin beyninize sinyallerin en iyi şekilde gönderilmesini ölçen kulaklık, bir kere sizi tanıdıktan sonra unutmuyor. Üstelik çoklu profiller oluşturmak da mümkün.

Nura ile eşsiz detaylı müzik dinlemek

Özel teknolojisiyle, sizin için en kusursuz sesi veren Nura, çift kulaklık sürücüleri ile yüksek ve düşük frekansları ayırıp, sizlere sunabiliyor. Kulak üstü bölüm, ilk sürücüyü bulundururken sizlere derin bass seslerini sunuyor.

İçerideki kulak içi bölüm ise ikinci sürücüyü bulundurup, en yüksek tonları çok temiz olarak sunuyor. Ayrıca kulaklığı kaplayan dış bölümü ve tasarımı, gürültü azaltmayı iki katına çıkararak, dinleme işleminizi hiçbir şekilde kirletmemenizi sağlıyor.

Nura, standart kulaklıkların aksine USB port veya lightning portu kullanarak cihazlara bağlanabiliyor olacak. Aynı şekilde Android uyumlu sürümler de üretilecek.

Kusursuz müzik keyfini sunan Nura, Kickstarter üzerinde 100 bin dolar hedefe sahip. Projenin bitimine daha 51 gün kala, 500 bin toplayan Nura, 179 dolara satın alınabiliyor.

Nura hakkında daha fazla bilgi edinmek için, buraya tıklayarak Kickstarter sayfasına gidebilirsiniz.

:: Nura hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmirhan Üstünsoy

Uzun süredir oyun ve teknoloji sektöründe bulunan Emirhan, bu tecrübesini ve sevdasını SDN bünyesinde yazıya döküyor. Tam bir PC oyuncusu ve aynı zamanda iyi bir müzik düşkünü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “En Kusursuz Sesi Veren Kulaklık: Nura!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Akg k404 devam 😉

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Yeni beat cikana kafar studio 2.0 wireless yeterli 😉

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Tasarım güzel duruyor

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yaa sunduğu şeyler çok anormal şeyler değil ki. Dünyada birden fazla sürücü kullanan ilk kulaklık gibi lanse edilmiş ama değil. Sürücü sayısı tek başına kalite sağlamaz. Sürücü, kullanılan materyal, kablo, sürücü tipi (dinamik, aktif, elektrostatik vs) birçok etken vardır.

  Ayrıca her kulaklık pasif atenuasyon/gürültü engelleme sağlar, aktif olarak sunan modeller de var piyasada, bu da çok yeni bir şey değil.

  Bu konuda ben Momentum Wireless aldım ve oldukça memnunum. Hem aktif gürültü engelleme var, hem de tasarım ve ses kalitesi muazzam.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Shift….. bide sony mdr _ rnc ye bak 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Hoş değil sistem bence

 7. SDN Okuru dedi ki:

  5 tl veririm, üstü de kalsın

 8. SDN Okuru dedi ki:

  tasarim olmamis

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Sennheieser is the best

 10. SDN Okuru dedi ki:

  bose qc25. ötesi yok!.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Kulağımızı giber bu

 12. SDN Okuru dedi ki:

  spigen in kulaklıklarıda çok güzel

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Kulaklığın kafa üstünde kalan kısmının kablosunun dışarıda olması güzel olmamış tasarım olarak daha güzel olabilirdi kanımca, çok yenilikçi görünmüyor. Kafa üstü kulaklığı kulak içi kulaklık ile kombine etmeleri ilginç bir fikir olmuş.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Apple seneye taklit eder artık philips action fit'i kopyaladığı gibi…

" En Kusursuz Sesi Veren Kulaklık: Nura! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Kusursuz Sesi Veren Kulaklık: Nura! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Kusursuz Sesi Veren Kulaklık: Nura! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "