En Popüler Futbol Reklamları!


18 Temmuz 2010 Pazar 06:00
En Popüler Futbol Reklamları!

Günümüzde teknoloji ile ilgilenen birçok erkek, aynı zamanda futbol dünyasını da ilgiyle takip etmektedir. Futbol dünyası bünyesinde onlarca yıldız yer alıyor ve bu yıldızlar, sadece kulüp anlaşmalarından değil, sponsorluk anlaşmalarından dolayı da yüksek paralar kazanıyor.


Futbol dünyasının doksanlı yılardaki efsane ismi Eric Cantona,
maç esnasında bir seyirciye uçan tekme atmıştı!

Ronaldinho‘sundan Messi‘sine, Edgar Davids‘inden Figo‘suna birçok yıldız, futbol ile ilgili reklamlarda boy göstermiştir. Kimi firmalar ise dünya yıldızı olmayan futbolcuları tercih etmiştir. Fakat genel olarak futbolcular ve futbol olgusu, televizyon reklamlarında boy göstermeyi çok seviyor, ve bir süre daha sevmeye devam edecek gibi gözüküyor.

Nike Gizli Turnuva

Futbol ile ilgili popüler reklamlardan bahsedecek olursak şüphesiz ki Nike‘ın 2002 yılında yayınladığı Secret Tournament, yani Gizli Turnuva adlı bu reklama yer vermek durumundayız. Bu reklamda dönemin en popüler futbolcuları yer almaktadır.

Kafes turnuvası şeklinde geçen reklamda hakem görevindeyse, bir futbol efsanesi olan Eric Cantona yer alıyor.

#http://video.shiftdelete.net/y/b05f94ff82b5ef3cf9d61dc44685b010.flv#

İmkansız Diye Bir Şey Yoktur

Dünyaca ünlü spor giyim mağazası Adidas, son derece popüler bir slogana sahiptir: Impossible is Nothing! Bu slogan Türkçeye “İmkansız diye bir şey yoktur” olarak çevrilebilir. Adidas’ın bu slogan ile ilgili reklamlarında ise Barcelona‘nın Arjantinli dünya devi Lionel Messi yer alıyor.

Büyüme sorunu olduğunu söyleyen Messi, tüm sorunlara rağmen imkansızı başarıyor ve dünyaca ünlü futbolcu olmayı başarıyor.

#http://video.shiftdelete.net/y/e85ae8205ae2c97f21c0c6943f6ebd8b.flv#

Ronaldinho R10 Crossbar

2000‘li yılların ortalarına doğru parlayan ama sonlarına doğru popülerliği düşen Ronaldinho, popüler olduğu dönem içerisinde birçok reklam filminde rol almıştır. Bunlardan biri de 2005 yılında çevirdiği Nike R10 Crossbar reklamıdır. Reklamda dakikalarca kendi halinde takılan Ronaldinho, reklamın sonlarına doğru kaleyi kullanarak top ile akıl almaz işler yapıyor.

#http://video.shiftdelete.net/y/6b4b2fc314e3855ffe6c87319abca7ec.flv#

Nike Havaalanı

İşte karşınızda bir başka eğlenceli Nike reklamı. 1998 senesinde çevrilen reklamda, o dönemin yıldız oyuncularını görmek mümkün. Ronaldo‘dan Denilson‘a, Roberto Carlos‘tan Cafu‘ya Brezilya A Milli Futbol Takımı oyuncularının yer aldığı reklam filmi, Brezilya A Milli Takımı‘nın Fransa 98 Dünya Kupası‘na gitmek için uçağa binmeyi beklemelerini konu alıyor. Ayrıca efsane isim Eric Cantona, bu reklamda da ucundan da olsa görünüyor.

#http://video.shiftdelete.net/y/624ef363ca45e1b812a9480fce570ada.flv#

Nike İyi ve Kötü

1998 yılının popüler sambacılarını görmek hoşunuza gitti mi? O zaman tarihte biraz daha geri gidelim ve 1996 yılının dünya çapında ünlü futbolcularının oynadığı reklama bir bakalım. Tam 14 sene önce çekilen reklam filminde, o dönemi hatırlayan ve o dönemde de futbol ile ilgilenen okurlarımızı duygulandıracak isimler yer alıyor.

Roberto Carlos’un 23 yaşında olduğu, Paolo Maldini‘nin gencecik bir defans oyuncusu olduğu ve belki de en önemlisi, Eric Cantona‘nın halen daha futbolcu olduğu dönemde çekilen bu reklam filmi, iyi ile kötünün oynadığı futbol maçını konu alıyor. Efsanevi futbolcu Ronaldo ise bu reklamda henüz 20 yaşında.

#http://video.shiftdelete.net/y/b106da27852b3fba86abda5f069aebe0.flv#

Sonraki Aşama

Günümüz futbolu artık eskisi gibi değil. Haliyle reklamlar da değişti. Artık futbol ile ilgili reklamlarda görsellik ve derinlik ön planda. Nike’ın çok sevilen Take It to the Next Level adlı reklam filminde, bir gencin futbol kariyeri anlatılıyor. Altyapıda oynarken Arsene Wenger tarafından keşfedilmesi ve Arsenal ekibine katılması ile ilerleyen reklam, son derece keyifli.

#http://video.shiftdelete.net/y/c7eaa54a26ab853c7e0883d7df886a8f.flv#

Geleceği Sen Yaz

İşte geldik içerisinde bulunduğumuz dönemin en popüler televizyon reklamına. Dünya Kupası 2010 ile birlikte yayına sokulan reklamda, dönemimizin en popüler futbolcuları yer alıyor ve geleceği nasıl belirledikleri anlatılıyor. İlginçtir ki 2010 Dünya Kupası‘nda bu reklam filmindeki hemen her futbolcu başarısız oldu. Reklamda Kobe Bryant, Homer Simpsons(!) gibi isimler de yer alıyor.

#http://video.shiftdelete.net/y/7b0535716b9919a67fbb807b4017bb5b.flv#

:: En çok hangi reklam filmini beğendiniz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" En Popüler Futbol Reklamları! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Popüler Futbol Reklamları! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Popüler Futbol Reklamları! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme