En popüler Instagram filtreleri: Hesabınıza renk katın


06 Şubat 2021 Cumartesi 15:01
ABONE OL
En popüler Instagram filtreleri: Hesabınıza renk katın

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılanlardan biri olan Instagram, içerisinde birçok filtre ile dikkat çekiyor. Görsellere farklı görünüm efektleri sunan filtreler de kullanıcılardan fazlasıyla ilgi görüyor. Peki en popüler Instagram filtreleri neler? Tek tek inceledik…

En iyi Instagram filtreleri arasında Clarendon öne çıkıyor

Instagram’da kullanıcılar paylaşımlarını çeşitli filtreleri kullanarak yapıyor. Bu filtrelerin hangisinin daha çok kullanıldığından bahsetmeden, birçok paylaşımın da filtresiz yapıldığını belirtmek gerekir. Kullanıcıların çoğu, paylaşımlarında filtre tercih etmiyor.

En popüler Instagram filtreleri

Filtre tercih eden kullanıcılara göre ise en iyilerden biri olan, başka bir deyişle en popüler Instagram filtreleri arasında yer alan ‘Clarendon’ oldu. Clarendon; doygunluğu ve kontrastı artıran, görseli soğuk renklere dönüştüren bir filtre. Aynı zamanda bu filtre, ‘sefie’ fotoğraflarda cildin doğal görünmesini de sağlıyor.

Valencia: Sıcak tonlar için en çok tercih edilen filtre

Instagram kullanıcıları tarafından beğenilen filtreler arasında ‘Valencia’ da yer alıyor. Bu filtre ise Clarendon’ın tersine daha sıcak tonlarda bir görüntü ortaya çıkarıyor. Sarı tonun öne çıkarıldığı filtreyle ‘gece lambası’ etkisinin hissedildiği de söylenebilir.

Gingham: En popüler Instagram filtreleri arasındaki ‘Vintage’ etki

En iyi Instagram filtreleri

Instagram kullanıcılarının favorilerinden Gingham ise günümüzde sıkça kullanılan ‘Vintage’ (nostaljik) etkisini veriyor. Bu filtre ile fotoğraf doygunluğu azalır, hafif kirli veya puslu denebilecek bir görüntü ortaya çıkar.

Juno: Yüksek kontrastlı görseller

Fotoğraflara canlılık Juno filtresi de birçok Instagram kullanıcısı tarafından tercih ediliyor. Filtrenin etkisiyle özellikle kırmızı ve sarı renkler yoğunluk kazanır ve öne çıkar. Aynı zamanda Juno’nun kontrast değerinin de yüksek olduğunu belirtmek gerekir.

Ludwig: Portre ve mimari görselleri için kullanıcıların favorisi

En popüler Instagram filtreleri

Sosyal medyadaki kişilere göre en iyi Instagram filtreleri arasında Ludwig de yer alıyor. Daha çok portre, geometrik şekil ve mimari fotoğraflarında kullanılan filtre; sarı, mavi ve yeşil tonlarındaki renkler için parlaklık ile doygunluğu azaltırken, kırmızı rengi öne çıkarır.

Aden: Retro ve yumuşak görseller

Yumuşak, retro ve pastel görünüm sağlayan Aden, Instagram kullanıcıları tarafından beğeni görüyor. Bu görünüm bazı kişiler tarafından ‘soluk’ olarak tanımlandığı da oluyor.

X-Pro II

En popüler Instagram filtreleri

2010’lu yılların başında, pek de iyi kamera performansı olmayan telefonlarla çekilen fotoğrafları düzeltmek için tasarlanan filtre, bugün hala en popüler Instagram filtreleri arasında yer alıyor.

Moon: Siyah beyaz görseller için en popüler filtre

Instagram kullanıcılarının favorileri arasında siyah beyaz görünüm sağlayan Moon filtresi de yer alıyor. Bu filtre, daha çok nostaljik hisler vermesi istenen görsellerde kullanılıyor.
yazarDeniz Keskin

1998 yılında doğan Deniz Keskin, medya alanına ilk adımını Aydın Doğan Lisesi’yle attı. İlk deneyimini Hürriyet Gazetesi’nde staj yaparak kazandı. Marmara Üniversitesi’nde eğitimine devam ediyor ve SDN bünyesinde çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" En popüler Instagram filtreleri: Hesabınıza renk katın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En popüler Instagram filtreleri: Hesabınıza renk katın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En popüler Instagram filtreleri: Hesabınıza renk katın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  2. 2 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  3. 3 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  4. 4 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  5. 5 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme
  6. 6 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  7. 7 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  8. 8 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  9. 9 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  10. 10 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?