Okunma

En Sık Hangi Arüyüzü Kullanıyorsunuz?


28 Temmuz 2009 Salı 12:34
En Sık Hangi Arüyüzü Kullanıyorsunuz?

Teknoloji sektörü için kamuoyu araştırmaları yapan In-Stat adlı şirketin yaptığı çalışma bilgisayar ve cep telefonu kullanıcılarının en sık kullandığı arayüzün hangisi olduğunu ortaya çıkardı.

Araştırmanın sonucunda USB’nin, insanların hem ev hem de iş bilgisayarlarında en çok kullandığı arayüz olduğu çıktı. Ayrıca USB arayüzüyle en sık kullanılan cihazların flash bellekler olduğu, bunları yazıcıların ve dijital kameraların izlediği belirtildi.

Araştırmada USB’den sonra en sık kullanılan arayüzün Bluetooth olduğu sonucu çıktı. Cep telefonu kullanıcılarının yarısının Bluetooth özellikli cihazları tercih ettiği belirtilirken, Bluetooth kullanan fare ve klavyelerin de oldukça popüler olduğu belirtildi.

In-Stat’ın yaptığı çalışmada en sık kullanılan arayüzler listesinde USB ve Bluetooth’tan sonra üçüncü sırada DVI, dördüncü sırada ise HDMI geliyor.

:: Siz en çok hangi arayüzü kullanıyorsunuz?

 

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “En Sık Hangi Arüyüzü Kullanıyorsunuz?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    e yani alternatiifi var mı ki seri den mi bağlıycaz saçmalık usb herşeye uyumlu olduğundan 1 numara

" En Sık Hangi Arüyüzü Kullanıyorsunuz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Sık Hangi Arüyüzü Kullanıyorsunuz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Sık Hangi Arüyüzü Kullanıyorsunuz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "