Okunma

En Tehlikeli Site Uzantıları


30 Ekim 2010 Cumartesi 09:15
En Tehlikeli Site Uzantıları

İnternet sitelerinin büyük bir kısmının .com uzantısına sahip olduğu herkesin bildiği bir gerçek. Önde gelen güvenlik şirketlerinden McAfee’nin yayınladığı raporda, riskli ve tehlikeli olarak tanımlanan sitelerin büyük çoğunluğunun da bu uzantıyı kullandığı dile getirildi. (Intel, McAfee’ye Neden Kanca Taktı?)

Yapılan açıklamaya göre, tüm internet sitelerinin %6,2’si tehlikeli ve riskli olarak nitelendiriliyor. Bu seviyenin geçen sene %5,8 olduğu da ilginç bir detay olarak göze çarpıyor.

 

McAfee’nin raporuna göre sitelerin %6,2’si tehlikeli

 

Vietnam ve Japonya

Riskli sitelerin en çok bulunduğu uzantı, %59’luk oranla Vietnam’da kullanılan .vn olarak tespit edilirken, en güvenlinin ise Japonya’da kullanılan .jp uzantısı olduğu belirtildi.

Vietnam uzantılı sitelerden sonra ise %56 ile .com uzantısı yer alıyor. Bu da .com uzantılı sitelerin yarısından fazlasının riskli kategorisine girdiği anlamına geliyor.

:: Girdiğiniz sitelerin riskli ve tehlikeli olabileceğine ne kadar dikkat ediyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En Tehlikeli Site Uzantıları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Tehlikeli Site Uzantıları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Tehlikeli Site Uzantıları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "