En Uçuk Tasarıma Sahip 10 Araç


02 Haziran 2010 Çarşamba 15:00
En Uçuk Tasarıma Sahip 10 Araç

Araştırmalara göre tüketiciler otomobil satın alırken en çok tasarıma ve fiyata dikkat ediyor. Bu iki kriterde uyum sağlayan insanlar teknik özelliklere en son bakıyor. Bu durumun farkında olan otomobil firmaları ise Ar-Ge‘den sonra uygulanabilir tasarıma da büyük yatırımlar yapıyor.


Bu teknolojiler hiç de uzak değil..

Ar-Ge departmanlarında geliştirilebilen uygulanabilir tasarımlar usta kalemlerin elinde göze hitap eden araçlara dönüşüyor. Bu galeride sizin için otomobil firmaları tarafından kabul görmüş ve uygulanma ihtimali olan araçları biraraya getirdik.

Bu uçuk tasarımlardan bazılarının seri üretim tarihi bile belirlenmiş. İşte en farklı otomobil tasarımları…

10- Spor ayakkabı mı otomobil mi?


Amerikan mühendisler derneğinin ürünü olan bu araç ilginç tasarımına karşın hem benzinli hem de gazlı çalışma sistemiyle oldukça işe yarayabilen bir ürün olabilirdi.

9- Tekerleğe otomobil takmışlar


Coquille adlı bu araç doğayı seven bir tasarıma sahip. Yapılan araştırmalar sonucunda tekerlek bu şekilde kullanılırsa araçların daha az benzin yaktığı ortaya çıkmış.

8- Geleceğin huzurlu arabası


Bilim projesi olarak hazırlanan bu aracın tasarımı birçok otomobil firmasına örnek oldu. İşte karşınıza, temiz, rahat, az enerji tüketen ve park sorunu olmayan geleceğin otomobili.

7-Yüzen otomobil


2008 Cenova otomobil fuarında yılın en iyi tasarımı seçilen bu araç yüzebilmesi için de tasarlanmış. Otomobilin arkasında bulunan pervaneler aracın su altında da gitmesini sağlıyor.

6- Uçan araba


CleanEra Project adlı kuruluşun tasarımı olan bu araç hava kirliliğine çözüm olması için tasarlandı. Havada süzülen bu araç eğer yeterli kaynak ayrılsaydı karbon salımını yüzde 50 azaltacaktı.

5- Atom bombası gibi otomobil

Nükleer enerjinin temiz ve güvenilir olduğu düşünüldüğü zamanlarda Ford tarafından hazırlanan bu araç otomobil tarihini değiştirecekti. Neredeyse üretime geçmesi planlanan bu aracı ise kamuoyunun tepkisi durdurdu. Araç günümüzdeki elektrikli otomobillerin dedesi sayılabilir. Nükleer güç sayesinde şarj olan bu otomobilin tekerlekli tabut olduğu ise Çernobil faciasıyla ortaya çıktı…

4-Bagajı bavula dönüşen araç

 


Volkswagen için tasarlanan bu araç elektrikli araçlar için gelişmiş bir prototip. Araç enerji kadar vakitten tasarruf yapmak için de tasarlanmış. Bu proje hala firmanın üretilecekler listesinde bulunuyor. Ancak Volkswagen AB’den araç için ödenek alamadı…

3. Güneş enerjisiyle çalışan otomobil

Honda tarafından tasarlanan bu araç bilimkurgu filminden çıkmış gibi görünebilir. Ancak firma güneş enerjisiyle çalışan otomobiller konusunda büyük bir Ar-Ge çalışmasında bulunuyor. Birgün bu tasarımın daha gelişmiş halini sokaklarda görebileceğiz

2- Uzay aracı değil otomobil


2007 yılında Peguot tarafından en yaratıcı tasarım ödülünü alan bu araç konfor için tasarlandı. M-Please-V adlı otomobil hertürlü hava ve yol koşulunda en rahat yolculuğu gerçekleştirmek için tasarlanmış.

Liste birincimiz: 2017 yılında bu araç yollarda olacak


Bu araç çevreyi korumak için tasarlandı. Herşeyi geri dönüştürülebilir malzemeden oluşan araç 2017 yılında seri üretime geçecek. Rahat, park sorunu olmayan ve tasarruf yapan bir otomobil.

:: Bu araçlardan hangisinin gerçek olmasını dilerdiniz? Hangisini özellikle sürmek isterdiniz?


 

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En Uçuk Tasarıma Sahip 10 Araç konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Uçuk Tasarıma Sahip 10 Araç ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Uçuk Tasarıma Sahip 10 Araç ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  2. 2 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  3. 3 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  4. 4 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  5. 5 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  6. 6 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  7. 7 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
  8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  9. 9 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!
  10. 10 Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü? Apple Gündem: Apple M1 işlemcisi ne kadar güçlü?