Okunma

Elektrikte Yüzde 20’ye Kadar Tasarruf Yapın


14 Ocak 2016 Perşembe 14:31
Elektrikte Yüzde 20’ye Kadar Tasarruf Yapın

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından düzenlenen ‘serbest tüketici limitleri’, belirlenen sınırın her yıl giderek düşmesi ve ev kullanıcılarını da içeren tüm abone gruplarının kapsama dahil edilmesiyle birlikte Türkiye’de yaklaşık 6 milyon elektrik tüketicisini yakından ilgilendirir hale geldi.

EPDK’nın 2016 yılı düzenlemesine göre 3 bin 600 kWh seviyesine düşürülen limit ise aylık yaklaşık 120TL’ye denk geliyor ve özellikle de toplam tüketicilerin yüzde 81’ini oluşturan mesken grubuna hitap ediyor.

Türkiye’nin ilk elektrik tarifeleri karşılaştırma ve tedarikçi değiştirme internet sitesi EnCazip, tedarikçiler arasındaki rekabeti arttırarak tüketicilere daha cazip koşullarla elektrik tedarik edilmesini ve rekabetten en büyük faydayı yine tüketicinin sağlamasını hedefliyor. Hizmetten faydalanan elektrik tüketim alışkanlıklarına göre yüzde 20’ye kadar tasarruf elde edebiliyor.

Elektrik tedarikçisi değiştirmenin en kolay yolu

EnCazip, tüketicilere doğru bilgi ve altyapıyı sağlayarak, en cazip elektrik tarifelerini kolayca bulabilmelerine olanak tanıyor. İnternet sitesi, tedarikçi değişimi sürecinde birim fiyatları, aylık fatura tutarı, sözleşme süresi, indirim oranı ve teminat bilgisi gibi tüketicilerin dikkat etmesi gerekenleri de teknolojik altyapısı ile açık bir şekilde gösteriyor.

Elektrik tedarikçilerinin de tüketicilere daha iyi hizmeti, daha cazip fiyatlarla sağlamaları için ortam sağlıyor.

20 ülkenin tecrübesi Türkiye’de!

Çağada Kırım ve Onur Orakçıoğlu tarafından kurulan ve ilk tedarikçi değişikliği 2013 yılının Kasım ayında yapılan EnCazip, uluslararası pazarlardaki deneyimleri Türkiye’ye taşımak adına 2015 yılında İngiltere merkezli Vivamet ile bir ortaklık anlaşması imzaladı.

Hissedarları arasında Lord George Milford Haven, Andrew Salmon ve Vip Amin’in olduğu Vivamet’in 3 kıtaya yayılan 20 ülkede karşılaştırma siteleri yatırımları bulunuyor.

Yatırımcı şirket, İngiltere’deki enerji tedarikçisi değişikliklerinde yüzde 42’lik pazar payına sahip olan ve her yıl 1,5 milyonun üzerinde tüketicinin elektrik tedarikçisi değiştirmesine olanak tanıyan İngiltere’nin ilk ve en büyük elektrik tedarikçisi karşılaştırma internet sitesi uSwitch’in de kurucusu.

:: Elektrik tedarikçinizi değiştirdiniz mi?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Elektrikte Yüzde 20’ye Kadar Tasarruf Yapın”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Geçiren geçirene ne tasarrufu.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  İnanmayan arkadaşlar olabilir ama bu bi gerçek yıllık 3600 kwh tüketim yapan tüketiciler dilediği gibi tedarikçi seçebiliyor. Türkiye elektriğinin Tamamı doğalgaz ile üretilmiyor yek ve hes gibi ve ayrıca ithal elektrik ile karşılanmakta. olay tedarikçi sana ikili anlaşma ile indirim yaparken kendiside sistemin dışında ikili anlaşma ile elektrik alabilir yada üretebilir dolayısıyla devletten standart ücrete alacağına ikili anlaşma ile daha ucuza mal eder ve bu durum da müşteriye yansır… ne kadar çok müşteri o kadar çok elektrik = kwh başına mal edilen elektrik fiyatı daha da düşer…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bana uymuyor 60-70 tl arasında geliyor elektrik faturası

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu zamlarla istediğiniz kadar tasarruf edin hikaye

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ben hayatta inanmam, ithal doğal gaz ile elektrik üret sonra da ucuza sat. Nasıl olacak o iş? Üstelik dolar 3 liranın üstüne çıktı…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  sata sata bitiremediler memleketi

 7. SDN Okuru dedi ki:

  En buyuk tasarruf bu ulkeden gitmek

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Onca yazidan epdk buna mi takildin

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Eğer tedarikçi değiştirecekseniz bölgenizin dağıtım firmanızı seçmenizi tavsiye ederim… çünkü artık dolandırıcılık safhasına geçilmiş durumda. Ve aylık olarak birim fiyatlarınızı epdk sitesinden kontrol ediniz…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Alın bunu burdan

 11. SDN Okuru dedi ki:

  EPDK’nın ne be EPDK’nin olacak o

" Elektrikte Yüzde 20’ye Kadar Tasarruf Yapın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elektrikte Yüzde 20’ye Kadar Tasarruf Yapın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elektrikte Yüzde 20’ye Kadar Tasarruf Yapın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "