Okunma

Energizer’dan Geri Adım


09 Mart 2010 Salı 20:46
Energizer’dan Geri Adım

Energizer, AAA ve AA pilleri USB girişi  vasıtasıyla şarj etmeyi sağlayan cihazını piyasadan çekmek zorunda kaldı. Üstelik, cihazın satışları yerinde ve kar oranları yüksekti. Peki ne oldu da, Energizer bu kararı aldı?

 

Cevap Microsoft. Microsoft, USB’den bağlanan şarj cihazının özellikle dizüstü bilgisayar için tehlikeli olduğunu, hatta yangına sebep olabileceğini(böyle bir vaka bulunmasa da) bildirdi. Öneriyi dikkate alan Energizer, yeniden yapılandırmak için modelini marketlerden çekti. 

:: Yeterince güvenli olsa bu tür bir cihazı satın alır mıydınız?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Energizer’dan Geri Adım”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Cihazın orjinal yazılımında trojan olması ile alakası yok yani? Azcık araştırsak *****

" Energizer’dan Geri Adım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Energizer’dan Geri Adım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Energizer’dan Geri Adım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "