Epic Games ve Apple arasındaki yangın sönmüyor!


17 Eylül 2020 Perşembe 08:00
Epic Games ve Apple arasındaki yangın sönmüyor!

Fortnite’ın oyun içi ödemelerinde dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla oyunu App Store’dan kaldıran Apple, Epic Games’e karşı alev püskürmeye devam ediyor. Mahkemeye karşı 37 sayfalık yeni bir savunma sunan Apple, Fortnite’ın App Store’da askıya alınması sonucu yaşanan maddi zarardan yalnızca geliştiricinin sorumlu olduğunu sert bir şekilde iddia etti. Epic Games ve Apple davası devam ederken, sular durulacağa benzemiyor.

Epic Games ise Fortnite’ın App Store’dan kaldırılması sonucu maddi zarara uğradığını belirtiyor.

Epic Games ve Apple davası için kritik iddia

Apple ve Epic Games arasındaki dava giderek alevleniyor. Apple’ın sunduğu 37 sayfalık savunmanın bir kısmında, “Epic Games’in iddia ettiği maddi zarara tamamen kendileri sebep olduğu için bu zarar onarılamayacak bir durumda değildir. Epic Games bir sabotajcıdır, mağdur değildir. Bu mahkemeden ve davadan istediği yardıma ne ihtiyacı vardır ne de hakkaniyetli bir şekilde hakkı vardır.” cümleleri yer alıyor.

Savunmasına devam eden Apple, “Epic Games, bu anlaşmazlıktan avantaj elde etmek için kendi müşterilerini mağdur ediyor.” sözlerine yer verdi. Epic Games ve Apple davası için açıklamada bulunan Apple hukuk ekibi, Epic istediği taktirde bu anlaşmazlığı bitirebileceklerini ancak Epic’in bunu istemek yerine yangını beslemeyi seçtiklerini ifade etti.

Buna ek olarak Apple, Epic’in popülerliğini yitiren Fornite için bu davayı bir reklam aracı olarak kullandığını ifade etti. Fornite’a olan ilgi, Ekim 2019’dan Temmuz 2020’ye kadar toplamda yüzde 70’lik bir düşüş yaşadı. Apple’a göre Epic Games, markayı manşetlerde tutarak Fortnite’a olan ilgiyi uyandırmak istiyor.

Epic Games ve Apple davası buralara gelmesine rağmen, hukukçular ödeme sisteminin eskiye döndürülmesi sonucu Fortnite’ın App Store üzerindeki askısının kaldırılmasına istekli olunduğunu belirtiyor.

Apple ayrıca, Epic Games’in itibarının zedelendiğini de reddediyor. Apple’a göre tüm bu işlemler ve davalar Epic tarafından önceden planlanmış. Apple savunmanın bu kısmında, “Eğer Epic Games bu anlaşmazlığın itibarlarını zedeleyeceğinden emin olsaydı, Fornite’ı tanıtmak için bu kadar ayrıntılı çabalara girmezdi. Görünüşe bakılırsa Epic Games, buradaki kampanyasının (#freefortnite gibi) iyi bir niyet doğuracağını düşünüyor.” sözlerine yer verdi.

Davanın bir sonraki etabı 28 Eylül’de düzenlenecek.
yazarGorkem Say

Editörlük kariyerine SDN ile başlayan Görkem, aynı zamanda SDN Forum'da moderatörlük yapıyor. Eğitim hayatına bilgisayar mühendisliği okuyarak devam eden Görkem'in en büyük ilgisi ise bilgisayar donanımları.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Bu Amerikan şeyleri dış şeylere aşırı kafa tutmaya başladı

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

desteğim Epic GAMESe

sireno52
sireno52
4 ay önce

Apple cok kaşındı bakın buraya yazıyorum 2-3 sene içinde Huawei harmony OS ile buyuk bir cıkıs yasıyacak Apple kusenler Android ile harmony OS gececek bu seferde Apple gidenleri geri kazanmak için gidenler derken (epic games vs.) yelkenleri suya indırmek durumunda kalacak adamlar cok fena cıkısa gectı buyuk markalarda Samsung Sony LG vs. Vs. Bunlar da harmony OS eko sıstemıne gecerse Apple ayvayı yer

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Epic Games oyun sektörünün parazitidir gerek politikaları gerek çıkardığı oyunlar oyun sektörüne çok zarar verdi. En Büyük Zararla mahkemeden ayrılmaları dileğiyle

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Apple ne kadar alırsam kar diyor.

" Epic Games ve Apple arasındaki yangın sönmüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Epic Games ve Apple arasındaki yangın sönmüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Epic Games ve Apple arasındaki yangın sönmüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  2. 2 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  3. 3 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  4. 4 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  5. 5 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  6. 6 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  7. 7 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  8. 8 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  9. 9 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  10. 10 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi