Epic Games ve Apple arasındaki yangın sönmüyor!


17 Eylül 2020 Perşembe 08:00
Epic Games ve Apple arasındaki yangın sönmüyor!

Fortnite’ın oyun içi ödemelerinde dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla oyunu App Store’dan kaldıran Apple, Epic Games’e karşı alev püskürmeye devam ediyor. Mahkemeye karşı 37 sayfalık yeni bir savunma sunan Apple, Fortnite’ın App Store’da askıya alınması sonucu yaşanan maddi zarardan yalnızca geliştiricinin sorumlu olduğunu sert bir şekilde iddia etti. Epic Games ve Apple davası devam ederken, sular durulacağa benzemiyor.

Epic Games ise Fortnite’ın App Store’dan kaldırılması sonucu maddi zarara uğradığını belirtiyor.

Epic Games ve Apple davası için kritik iddia

Apple ve Epic Games arasındaki dava giderek alevleniyor. Apple’ın sunduğu 37 sayfalık savunmanın bir kısmında, “Epic Games’in iddia ettiği maddi zarara tamamen kendileri sebep olduğu için bu zarar onarılamayacak bir durumda değildir. Epic Games bir sabotajcıdır, mağdur değildir. Bu mahkemeden ve davadan istediği yardıma ne ihtiyacı vardır ne de hakkaniyetli bir şekilde hakkı vardır.” cümleleri yer alıyor.

Savunmasına devam eden Apple, “Epic Games, bu anlaşmazlıktan avantaj elde etmek için kendi müşterilerini mağdur ediyor.” sözlerine yer verdi. Epic Games ve Apple davası için açıklamada bulunan Apple hukuk ekibi, Epic istediği taktirde bu anlaşmazlığı bitirebileceklerini ancak Epic’in bunu istemek yerine yangını beslemeyi seçtiklerini ifade etti.

Buna ek olarak Apple, Epic’in popülerliğini yitiren Fornite için bu davayı bir reklam aracı olarak kullandığını ifade etti. Fornite’a olan ilgi, Ekim 2019’dan Temmuz 2020’ye kadar toplamda yüzde 70’lik bir düşüş yaşadı. Apple’a göre Epic Games, markayı manşetlerde tutarak Fortnite’a olan ilgiyi uyandırmak istiyor.

Epic Games ve Apple davası buralara gelmesine rağmen, hukukçular ödeme sisteminin eskiye döndürülmesi sonucu Fortnite’ın App Store üzerindeki askısının kaldırılmasına istekli olunduğunu belirtiyor.

Apple ayrıca, Epic Games’in itibarının zedelendiğini de reddediyor. Apple’a göre tüm bu işlemler ve davalar Epic tarafından önceden planlanmış. Apple savunmanın bu kısmında, “Eğer Epic Games bu anlaşmazlığın itibarlarını zedeleyeceğinden emin olsaydı, Fornite’ı tanıtmak için bu kadar ayrıntılı çabalara girmezdi. Görünüşe bakılırsa Epic Games, buradaki kampanyasının (#freefortnite gibi) iyi bir niyet doğuracağını düşünüyor.” sözlerine yer verdi.

Davanın bir sonraki etabı 28 Eylül’de düzenlenecek.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Epic Games ve Apple arasındaki yangın sönmüyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple ne kadar alırsam kar diyor.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Epic Games oyun sektörünün parazitidir gerek politikaları gerek çıkardığı oyunlar oyun sektörüne çok zarar verdi. En Büyük Zararla mahkemeden ayrılmaları dileğiyle

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple cok kaşındı bakın buraya yazıyorum 2-3 sene içinde Huawei harmony OS ile buyuk bir cıkıs yasıyacak Apple kusenler Android ile harmony OS gececek bu seferde Apple gidenleri geri kazanmak için gidenler derken (epic games vs.) yelkenleri suya indırmek durumunda kalacak adamlar cok fena cıkısa gectı buyuk markalarda Samsung Sony LG vs. Vs. Bunlar da harmony OS eko sıstemıne gecerse Apple ayvayı yer

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  desteğim Epic GAMESe

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu Amerikan şeyleri dış şeylere aşırı kafa tutmaya başladı

" Epic Games ve Apple arasındaki yangın sönmüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Epic Games ve Apple arasındaki yangın sönmüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Epic Games ve Apple arasındaki yangın sönmüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 2. 2 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 3. 3 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 4. 4 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
 5. 5 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
 6. 6 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
 7. 7 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
 8. 8 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
 9. 9 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
 10. 10 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!