Okunma

ePrint Nedir? Nasıl Çalışır?


18 Şubat 2011 Cuma 07:10
ePrint Nedir? Nasıl Çalışır?

İş hayatının en önemli bileşenlerinden biri olan yazıcılar, kuşkusuz ki ofislerin vazgeçilmez demirbaşlarından. Onlara en kısa sürede ulaşmak ve kolaylıkla çıktı alabilmek, çoğu zaman işinizdeki performansınıza olumlu etki eder.

Eğer gerektiği anda yazıcıya ulaşamazsanız, ağda bir problem varsa ve sizin de acil olarak o çıktıya ihtiyacınız varsa, tam bir kaos ortamı oluşur. HP, bu gibi kötü sürprizleri engellemek için ePrint teknolojisini kullanıcılarıyla buluşturdu.

Nedir ePrint?

Ağda yaşanan bir problem dolayısıyla çıktı alamıyorsanız, HP’nin ePrint teknolojisi sayesinde, internete bağlı bir bilgisayar sayesinde printer’ınıza ulaşabilirsiniz. Zira ePrint, mail üzerinden çalışıyor.

Çıktısını almak istediğiniz dökümanı yazıcıya mail olarak atıyorsunuz. Ekte gelen dosyayı otomatik olarak ayrıştıran yazıcı, dökümanı çıktı haline getiriyor. Bu uygulamayı kullanabilmek için yapmanız gereken sadece, ePrint destekli bir HP markalı yazıcı almanız.

 

Uygulamanın Demosunu Deneyebilirsiniz

HP’nin ePrint uygulamasının bir de demosu mevcut. Buradaki linke tıkladığınızda, açılan sayfada ePrint Live Demo ekrana geliyor. 5 farklı printer modeli (HP Color LaserJet Pro CM1415fn, HP Color LaserJet CP1525n, HP LaserJet Pro M1536dnf, HP Officejet Pro 8500A Plus (HP Photosmart Premium) için hazırlanan demoda, sayfada belirtilen adreslere mail atarsanız, çıktılarınızı, yine aynı sayfada yer alan webcam linkleri üzerinden görebilirsiniz.

Zira HP, küçük bir stüdyo kurmuş ve burada 5 farklı yazıcı bulunuyor. Hangi yazıcıya mail atarsanız, oradan dökümanınızın çıktığını, ilgili yazıcının webcam linkine tıklayarak izleyebiliyorsunuz. Böylelikle ePrint uygulamasının nasıl çalışıyor olduğunu da denemiş oluyorsunuz. İsterseniz, hiç mail atamdan, direkt kameralara da bağlanıp, başkalarının çıktılarını takip edebilirsiniz…

Her Yerden Çıktı Almak Mümkün!

ePrint’in en büyük katkısı, mail adresini bildiğiniz bir yazıcıya, istediğiniz yerden e-posta dökümanı göndererek, çıktı almasını sağlayabilmek gibi gözüküyor. Ofisinizde değilken bile, eğer e-postalarınıza laşabiliyorsanız, ePrint özelliğine sahip HP markalı yazıcılar emrinize amade.

İnternet ile beraber, iletişimin hızlanması ve veri aktarımının da artmasından, yazıcılar da nasibini aldı. ePrint uygulaması, özellikle iş hayatının hızlı temposuna gayet iyi uyum sağlayacak gibi gözüküyor.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ePrint Nedir? Nasıl Çalışır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ePrint Nedir? Nasıl Çalışır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ePrint Nedir? Nasıl Çalışır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "