Okunma

Epson Discproducer PP-100 İnceleme


27 Şubat 2010 Cumartesi 06:59
Epson Discproducer PP-100 İnceleme

Epson PP-100, tek bir işlemde (seri halinde) 100 adet CD veya DVD medyasına yazma işlemini gerçekleştiren bir CD/DVD yazma fabrikası. Üzerinde bulunan iki yazıcı ile bir saatte 30 adet CD veya 12 adet DVD basabilen bu ürün, aynı zamanda 45 adet medyanın üzerine baskı alabiliyor.

Evet, yanlış okumadınız! Altı adet kartuşa sahip olan bu cihaz ile, CD/DVD’lerin üstüne istediğiniz resim veya yazıları basabiliyorsunuz. MicroPiezo baskı teknolojisini kullanan PP-100 özellikle uygun yazma ve baskı maliyeti ile fazlasıyla dikkat çekiyor (Projelerinizi Yüksek Çözünürlükte Alın !).

Üzerinde bulunan kartuşlar sayesinde 1000 adet medyanın üzerine baskı alınabiliyor. Burada elde edilen baskı, silinmeye veya suya karşı dayanıklı olması ile bu ürüne ayrı bir güç katıyor.

Tabii burada Epson’un patentli Acugrip robot elinden de bahsetmek gerekiyor. Endüstride başarıyla kullanılan bu robot el, CD/DVD medyalara zarar vermeden oldukça seri ve sessiz çalışıyor.

 

 

Ürünün kurulumu bir hayli kolay. USB 2.0 arabiriminden bağlanan bu PP-100, birlikte gelen yazılımlar sayesinde hazır hale geliyor. Bu epey kolay. Tabii Windows XP ve Vista işletim sistemlerine sahipseniz. Windows 7 ve 64 bit işletim sistemlerinde bu ürünü kurmak neredeyse imkansız.

Beraberinde gelen Total Disc Maker yazılımı bu ürünü kullanmak için fazlasıyla yeterli. Bir hayli geniş seçeneklere sahip olan bu yazılım sayesinde, istediğiniz veri formatlarında yazma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Yaptığımız denemelerde ISO uzantılı dosyaları rahatlıkla basabildiğimizi gördük.

Buna karşın ürüne taktığınız medyaları bilmeniz şart. Bu yazılım boş medyaları tanımıyor. Bu medyaları yazılıma sizin ayarlamanız gerekiyor. Aksi halde yazma işlemini gerçekleştiremiyorsunuz.

Yazma işleminin sessiz olması hoşumuza gitti. Buna ek olarak cihazın üzerinde kartuşun dolum oranını gösteren Led’lerin bulunması iyi düşünülmüş. Ayrıca robot kolun hangi hazneyle iş yaptığını LED‘lerden takip edilebiliyor.

CD/DVD medyalar üzerine bastığımız resim ve yazılar bizi fazlasıyla şaşırttı. Epson PP-100, bir hayli kaliteli ve net baskılar alıyor. Bu da bu ürünü birçok alanda rahatlıkla kullanıma açıyor. Okullardan tutun, büyük şirketler, reklam ajansları ve özel eğitim kurumlarının bu üründen memnun kalacağını söylemeliyiz (Yetenekler Arttı, Fiyatlar Cazipleşti!).

 


Epson DiscProducer PP-100
CD/DVD yazma Ünitesi

Bağlantı: USB 2.0
CD Yazma Hızı: 30 CD/saat
DVD Yazma Hızı: 12 DVD/saat
Baskı Hızı: 45 Adet/saat
Baskı Çözünürlüğü: Maks 1440 x 1440 dpi
Medya uyumu: DVD+/-R/RW/DL/CD-R/RW
Boyut: 377 x 465 x 348 mm
Ağırlık: 24 kg

:: Bu ürün en çok hangi kullanıcı kitlesine hitap ediyor.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Epson Discproducer PP-100 İnceleme”

  1. yesil116 dedi ki:

    korsana destek olmak bu olsa gerek!!!!!

" Epson Discproducer PP-100 İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Epson Discproducer PP-100 İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Epson Discproducer PP-100 İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "