Okunma

Epson’ın Projektörleri 3 Kat Daha Parlak!


12 Kasım 2013 Salı 11:36
Epson’ın Projektörleri 3 Kat Daha Parlak!

RS Consulting-2013 verilerine göre Epson’ın projektörlerinin benzer lümenlere sahip altı markanın projektörlerinden daha parlak ve zengin renk parlaklığına sahip olduğu bulgusu ortaya çıktı. Yine aynı araştırmanın sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 98’i Epson markalı projektörlerin parlaklığına ve kalitesine güvendiği bildirildi. 

Renkler, görüntülerin kalitesini önemli ölçüde etkiliyor bu yüzden projektörlerin özellikleri renk parlaklığı, lümen yani ışık miktar ölçü birimi ile birlikte verilir. Farklı iki teknik olan LCD (Liquid Crystal Display) ve DLP (Digital Lighting Processing) benzer lümenlere sahip projektörler renk parlaklığı açısından değerlendirildiğinde LCD teknolojisi kullanan projektörler daha parlak görüntü sunuyor.


Epson’ın 3LCD Projektörleri

‘Eşit Derecede Beyaz ve Renkli Işık Çıkışı’, parlak-canlı renkler ve gerçeğe yakın görüntüler sağlar ki bu, günümüzün dijital içeriği için çok önemli bir özelliktir. Epson‘un 3LCD projektörleri eşit derecede yüksek Beyaz ve Renkli Işık Çıkışı (renk parlaklığı) ve üç kat daha parlak zengin renkler üretir.

Kırmızı, yeşil ve mavi ışık bileşiminin parlaklığını ölçtüğünüzde elde ettiğiniz değer Renkli Işık Çıkışı veya renk parlaklığıdır. Birçok üretici, projektörlerinin sadece Beyaz Işık Çıkışından söz ederler. Bu tam olarak bir anlam ifade etmediği gibi bir projektörün lümen cinsinden verilen renkli ışık parlaklığı beyaz ışık parlaklığından düşüktür. Bu durumda, yansıtılan görüntüler mat olur.

Epson’un başarısı

Tüm projektörler aynı şekilde renk üretmez. Bu, projektörün renk yansıtma becerisinde büyük farklılıklara neden olur. Bazı projektörler, kırmızı, yeşil ve mavi ışığı aynı anda göstererek beyaz ışık üretir ve bunları son görüntü için bir araya getirir. 3LCD teknolojisine sahip projektör bu yöntemi kullanır. Diğerleri beyaz ışık kaynağını ardışık kırmızı, yeşil ve mavi görüntülere ayırıp bunları çok hızlı göstererek, görüntünün tam renkli olarak görünmesini sağlar; tek çipli DLP teknolojisine sahip projektör bu yöntemi kullanır.

:: Epson’ın projektörlerini deneyimleme imkanınız oldu mu? Düşünceleriniz neler?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Epson’ın Projektörleri 3 Kat Daha Parlak!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Reklam yapar gibi bir konu olmuş.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kesinlikle epson neden diyeceksin çünkü firma apple gibi şu anda projeksiyona göz dikmiş durumda sadece projeksiyona yatırım yapılı***** Ben kullanıyorum odamda mükemmel bir renk kalitesi ve canlılık bundan daha iyisi şamda kayısı be baba!!!!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kesinlikle epson neden diyeceksin çünkü firma apple gibi şu anda projeksiyona göz dikmiş durumda sadece projeksiyona yatırım yapılı***** Ben kullanıyorum odamda mükemmel bir renk kalitesi ve canlılık bundan daha iyisi şamda kayısı be baba!!!!

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sony bu alanda iyi değil ki neden sordun? Hitachi Epson acer ve benq bunları araştırmalısınız karsılastırmalısınız panasonic bir de

 5. SDN Okuru dedi ki:

  cCc apple cCc

 6. SDN Okuru dedi ki:

  evet. fiyat performans açısından görüntü kalitesi. bayağı iyi . ama arkadaşlara. soruyorum sony mi epson mu iyi

" Epson’ın Projektörleri 3 Kat Daha Parlak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Epson’ın Projektörleri 3 Kat Daha Parlak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Epson’ın Projektörleri 3 Kat Daha Parlak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "