Epson’ın Projektörleri 3 Kat Daha Parlak!


12 Kasım 2013 Salı 11:36
Epson’ın Projektörleri 3 Kat Daha Parlak!

RS Consulting-2013 verilerine göre Epson’ın projektörlerinin benzer lümenlere sahip altı markanın projektörlerinden daha parlak ve zengin renk parlaklığına sahip olduğu bulgusu ortaya çıktı. Yine aynı araştırmanın sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 98’i Epson markalı projektörlerin parlaklığına ve kalitesine güvendiği bildirildi. 

Renkler, görüntülerin kalitesini önemli ölçüde etkiliyor bu yüzden projektörlerin özellikleri renk parlaklığı, lümen yani ışık miktar ölçü birimi ile birlikte verilir. Farklı iki teknik olan LCD (Liquid Crystal Display) ve DLP (Digital Lighting Processing) benzer lümenlere sahip projektörler renk parlaklığı açısından değerlendirildiğinde LCD teknolojisi kullanan projektörler daha parlak görüntü sunuyor.


Epson’ın 3LCD Projektörleri

‘Eşit Derecede Beyaz ve Renkli Işık Çıkışı’, parlak-canlı renkler ve gerçeğe yakın görüntüler sağlar ki bu, günümüzün dijital içeriği için çok önemli bir özelliktir. Epson‘un 3LCD projektörleri eşit derecede yüksek Beyaz ve Renkli Işık Çıkışı (renk parlaklığı) ve üç kat daha parlak zengin renkler üretir.

Kırmızı, yeşil ve mavi ışık bileşiminin parlaklığını ölçtüğünüzde elde ettiğiniz değer Renkli Işık Çıkışı veya renk parlaklığıdır. Birçok üretici, projektörlerinin sadece Beyaz Işık Çıkışından söz ederler. Bu tam olarak bir anlam ifade etmediği gibi bir projektörün lümen cinsinden verilen renkli ışık parlaklığı beyaz ışık parlaklığından düşüktür. Bu durumda, yansıtılan görüntüler mat olur.

Epson’un başarısı

Tüm projektörler aynı şekilde renk üretmez. Bu, projektörün renk yansıtma becerisinde büyük farklılıklara neden olur. Bazı projektörler, kırmızı, yeşil ve mavi ışığı aynı anda göstererek beyaz ışık üretir ve bunları son görüntü için bir araya getirir. 3LCD teknolojisine sahip projektör bu yöntemi kullanır. Diğerleri beyaz ışık kaynağını ardışık kırmızı, yeşil ve mavi görüntülere ayırıp bunları çok hızlı göstererek, görüntünün tam renkli olarak görünmesini sağlar; tek çipli DLP teknolojisine sahip projektör bu yöntemi kullanır.

:: Epson’ın projektörlerini deneyimleme imkanınız oldu mu? Düşünceleriniz neler?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

evet. fiyat performans açısından görüntü kalitesi. bayağı iyi . ama arkadaşlara. soruyorum sony mi epson mu iyi

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

cCc apple cCc

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Sony bu alanda iyi değil ki neden sordun? Hitachi Epson acer ve benq bunları araştırmalısınız karsılastırmalısınız panasonic bir de

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Kesinlikle epson neden diyeceksin çünkü firma apple gibi şu anda projeksiyona göz dikmiş durumda sadece projeksiyona yatırım yapılı***** Ben kullanıyorum odamda mükemmel bir renk kalitesi ve canlılık bundan daha iyisi şamda kayısı be baba!!!!

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Kesinlikle epson neden diyeceksin çünkü firma apple gibi şu anda projeksiyona göz dikmiş durumda sadece projeksiyona yatırım yapılı***** Ben kullanıyorum odamda mükemmel bir renk kalitesi ve canlılık bundan daha iyisi şamda kayısı be baba!!!!

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Reklam yapar gibi bir konu olmuş.

" Epson’ın Projektörleri 3 Kat Daha Parlak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Epson’ın Projektörleri 3 Kat Daha Parlak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Epson’ın Projektörleri 3 Kat Daha Parlak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  2. 2 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  3. 3 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  4. 4 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  5. 5 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  7. 7 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  8. 8 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  10. 10 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi