Okunma

Erdoğan UBER için ‘O iş bitti’ dedi!


01 Haziran 2018 Cuma 23:02
Erdoğan UBER için ‘O iş bitti’ dedi!

Son zamanlarda ülkemizde çok ciddi tartışmalara yol açan UBER için son noktayı Cumhurbaşkanı Erdoğan koydu. Katıldığı bir iftar programında konuşan Erdoğan UBER için “O iş bitti. Artık böyle bir şey yok” dedi.

Erdoğan UBER konusunda son noktayı koydu!

Ülkemizde UBER için yaşanan son tartışmalardan sonra bir açıklama da Cumhurbaşkanı Erdoğan‘dan geldi. Türkiye Özel Halk Otobüsleri Birliği’nin İstanbul Yenikapı’da düzenlenen iftar programında konuşan Erdoğan, UBER için “Bir de UBER diye bir şey çıkmış. Artık böyle bir şey yok. Avrupa’da varmış. Bana ne Avrupa’dan. Bu konuyla ilgili olarak sayın Vali bütün yetki sizde. Kusura bakmasınlar bunların üzerine trafik gidecek ve gereğini yapacak. Çünkü biz taksilerimizin hakkını birilerine yediremeyiz. İşini iyi yapan, düzgün yapan, yolcusuna değer veren her zaman kazanır.” dedi.

UBER için çalışanların belgelerine el konulabilecek!

En son Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren yeni uygulamaya göre, UBER ve benzeri korsan taşımacılık yapan tüm uygulamalara yasak getirilmişti. Bu uygulama ile birlikte bu tarz korsan taşımacılık yapanların belgelerine el konulabilecekti.

erdoğan uber

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Karayolu Taşıma Yönetmeliği‘nde yapılan bu değişikliğe göre; korsan taşımacılığı ilk kez yapanlara öncelikle uyarı verilecek. Bu ihlalin tekrar gerçekleştirilmesi durumunda ise belge iptali ve 2 yıl trafikten men cezası verilecek.

Taksiciler ve UBER için çalışan firmalar arasında çok şiddetli kavgalara varan bu anlaşmazlık durumu için son nokta artık koyuldu. Bakalım bu haberlerden sonra ülkemizde UBER’in son durumu ne olacak?
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

56 yorum - “Erdoğan UBER için ‘O iş bitti’ dedi!”

 1. Murat Can ÇELİK dedi ki:

  MUASIR MEDENİYETLER SEVİYSEİNE BÖYLE Mİ ÇIKACAĞIZ? YASAK! YASAK! YASAK!

 2. Hakan dedi ki:

  Rte diktatör olsa uber yasaklanırdı…

 3. Vatandaşın biri dedi ki:

  Trabzon’da da dolmuşçuların belediyelere yaptığı baskılar yüzünden toplu taşımacılık bir türlü ilerlemedi. Olan vatandaşa oluyor, birbir üstünde insanlar ulaşım araçlarını kullanmaya çalışıyor. İyi çalışan taksiciler dolmuşçular hakkını kazansın ama mafyacılık yapıp devletin halka hizmet etmesine de engel olmasınlar. Otobüs duraklarına otobüsler dolmuşçuların yüzünden giremiyorlar. Önce dolmuşlar yolculardan alacağını aldıktan sonra otobüslere izin veriyorlar. Yıllardır raylı sistem bekliyoruz, daha bir kazma vurulmuş değil..

 4. Anonim dedi ki:

  Uber bitti demek milletinden vatandasndan oy kaybi demektr taksicilermi yoksa vatandasmi uber demek vatandas demek

 5. Oğuzhan dedi ki:

  Turkcell 7 / 24 Taksi var artık. Uber’e zaten gerek yok 🙂

 6. alberto dedi ki:

  uber yasadısı. c plakalarda o zaman taksici olsun olurmu? dolmusta olsun o zaman.

 7. Serdar dedi ki:

  Bundan böyle taksiye binmem sonuna kadar uber olmadı korsan taksi.

 8. Esra dedi ki:

  İnsanlara değer vermeyen biri olduğu için farklı bir şey yapsa şaşardım, başka işi gücü yok vatandaşla uğraşıyor.

 9. Toros dedi ki:

  Çözüm yok her işte yaptıkları gibi bu işide kestirip attılar. onlar için en kolayı en rantabl neyse onu yapıyolar halbuki Amerika’da bu iş nasıl çözülmüş bakıp bu işi çözebilirlerdi yazıkki bu örümcek kafalılar halen ülkeyi yönetiyor…

 10. Anonim dedi ki:

  Çözüm yok her işte yaptıkları gibi bu işide kestirip attılar. onlar için en kolayı en rantabl neyse onu yapıyolar halbuki Amerika’da bu iş nasıl çözülmüş bakıp bu işi çözebilirlerdi yazıkki bu örümcek kafalılar halen ülkeyi yönetiyor…

 11. Hasan Baypaşa dedi ki:

  Ubere devam edeceğim 🙂

 12. Emre dedi ki:

  Bir de yok artık oy vermem diyenler filan. Sanki bugüne kadar oy verdiğiniz konusunda samimiymişsiniz gibi fırsatçılık yapmayın, yemezler.

 13. Emre dedi ki:

  Bir taksicinin bana söylediği söz: “Bir baba oğlunu sevmezse onu taksici yapsın.” Taksicileri beğenmiyoruz eyvallah ama taksiciler de çok iyi şartlarda çalışmıyorlar. Gördüğümüz her kötü haberi genelleştirmenin anlamı yok. Avrupanın bir çok ülkesinde taksi firmaları Uber gibi çalışıyor zaten. Yapılması gereken takcisi esnafının şartlarının daha da iyileştirilmesi. Ayrıca zannetmeyin sadece bizim taksicilerin cingar çıkardığını. Başka ülkelerde de sorunlar yasaklar oldu bu güne kadar.

 14. Cengiz dedi ki:

  adamsın RTE geçte olsa uyandınız, arkadaşlar burada uberi övenleri çoğu kendi yalancı elemanları sakın bunlara itibar etmeyin!!!!

 15. Anonim dedi ki:

  Yazık bir ülke oldu burası. Taksicilere mahkum bırakılmak hiç demokratik değil. Oy toplama gayreti ile yapılan bu hamle ters tepecek. Zira çok tepki olacak

 16. ultrayer6 dedi ki:

  Aranızda hâlâ “Uber vergi vermiyor, yasadışı, para yabancıya ***** diyenleri görüyorum. Lütfen sosyal medyanın yalancı tayfasının gazıyla hareket etmeyin. 1) Uber bu ülkede resmi olarak bulunuyor ve vergisini de veriyor. 2) Yasadışı değil, D2 belgesi denilen bir belge ile devletten onay alıp, o belge ile yasal olarak çalışıyor. 3) Uber’de gelen araç adamın kendi aldığı araç, gelen şoför senin benim yan komşum olabilecek insanlar. Yani hem işsizlik azalıyor, hem de yabancı değil, senin benim gibi yerli insanlar kazanıyor. Hapishaneden, nezarethaneden çıkmış ve normal insanlardan daha ucuza çalışacak psikopat tiplere taksisini kiralayan adamların aksine; sınavla, belgeyle ve devletten aldığı izinlerle Uber şoförü olabilmiş kişiler çalışıyor.

 17. Gökhan dedi ki:

  Uzun zamandır AKP ye oy veriyorum. Ama artık bu durum iyiye gitmekten çok kötüye gidiyor. Artık değişim şart…

 18. Kaan dedi ki:

  Daha bugün takside sorun yaşadım. Biner binmez adam küfürlü konuşmaya başladı, sanki kırk yıllık ahbabıymışım gibi! Ben niye taksi kullanmak zorunda bırakılıyorum. Biz de bu ülkenin vatandaşı olarak bu mağduruiyetin giderilmesini istiyoruz!

 19. Kişi dedi ki:

  Sorunu taksi kalitesini de aynı seviyeye getirmek yerine uber muber çıkmış avrupada varmış falan geç o işi diyenlerden pek birşey beklememek lazım. Ne yazık ki uber hizmetini sunan da Türk insanı taksimizi kullanan da Türk insanı. Yine boyadılar belli bir kesmin gözünü ülke standartlarımız yerlerde sürünmeye devam etmekte. Biz daha çok şu turist şuraya giderken şu yakadan bu yakaya dolaştırıldı sürücüyü şikayet etti yazıları okuruz. Yazık gerçekten.

 20. Omk dedi ki:

  Ne bekliyorduk uber mi kullanın diyecekti. Binlerce oy var 😉 Kaybetmemek lazım. Şu saate kadar güzel açıklamalar yapıyordu sayın cumhurbaşkanı fakat bu fazlasıyla soğumama yetti. Tekelcilik iyi değildir.

  Ben şoför değilim geçen bindim taksiye, eskiden ana yola çıkan sokakta çıkmaz sokak tabelası varmış girişte orası değişmiş yıllar içinde… Utanmaz adam sokağa girdi “aaaa çıkmaz yolmuş” deyip geri döndü. Utanmadan ekstradan yazılan 10 lirayı da aldı defolup gitti.

  Hepsi mi öyle? Hayır. Ayrıca şu hassas zamanda yapılan saldırılar tüm taksicilere yazılıyor.

  Herneyse halk memnun ise bunun önünü kimse kesemez.

 21. Pulsar dedi ki:

  Cok yanlis bir karar. Sanki taksiciler vergi veriyor. Asgari ucretliden bile daha az vergi veriyorlar ama plakalar milyonluk! Bunu acikla eyyy cumhurbaskani

 22. sami dedi ki:

  taksiye binmektense dolmus a binerim inip aktarma yapip otobuse binerim ama o taksiye binmem. maganda kirolar

 23. mosyo dedi ki:

  cahil, kaba, terbiyesiz , seviyesiz taksicilere mi kaldik yani

 24. İbrahim dedi ki:

  Uber üzerinden insanların paralarını yeterince aldılar galiba 😀
  Kedi trafoya girerse seçim sonrası taksicileri birkaç sürpriz bekliyor 🙂 Uber’e yeni kılıf bulup tekrar piyasaya sürerler. Ayrıca bize ne Avrupa’dan Amerika’dan onlar bizi kıskanıyor. 🙂

 25. Önder dedi ki:

  12 yildir Ak partiye oy vedim. Ama bu karardan sonra muhalefete oy verecegim. Artık ayni kafada değiliz sayin başkan.

 26. Certel dedi ki:

  Bu ülkede taksicilik meslek değil soytarılık eşkıyalık olmuş.

 27. İbrahim Hoca dedi ki:

  Şaka gibi.
  Nerde teknolojik gelişmeleri takip etme.
  Müşteri memnuniyeti?!
  Adamlar resmen çete kurmuş, kimsenin haberi yok.
  Tekelciliğe hayır!

 28. Atsız dedi ki:

  Kaliteli ulaşım’a yazık oldu.

 29. Ahmet dedi ki:

  Yazik. Hic yakistiramadim cumhurbaskanina. Vizyonuna hic uymamis soyledikleri. Oyumu ve ailemin oyunu ciddi ciddi kaybediyor..

 30. ali dedi ki:

  Seçim yakın biryerden oy toplamak lazım tabi…

 31. saban dedi ki:

  İyi oldu ama taksiciler çok sevinmesin.
  Adama sorarlar uber 2014te geldi şirket olarak kuruş vergi vermediler kazançları hollandaya kaç sene götürdüler şimdiye kadar nerdeydiniz dimi

  1. Ekrem dedi ki:

   muhasebesini senmi tuttun kuruş vergi vermemişler sen taksiye biniyorsun kaç tanesi vergi veriyor bir tanesinden fatura istedim nerdeyse dövecekti beni

  2. ultrayer6 dedi ki:

   Uber’in vergi vermediğini nereden çıkardınız merak ettim. Kendileri Türkiye’de resmi olarak bulunan ve vergilerini veren bir kuruluş. Lütfen sosyal medyada asılsız sallayan insanların yorumlarıyla hareket etmeyin.

 32. tayyar dedi ki:

  “İşini iyi yapan, düzgün yapan, yolcusuna değer veren her zaman kazanır.”
  Ya bi git allasen… Terör gibi olayları fırsata dönüştürüp havaalanından 100$’a insan taşıyan, malum avmlerin önünde arap müşteri bekleyip vatandaşa burun kıvıracan, araca binmeden nereye gideceğini sorup mesafeyi beğenmeyince araba yetiştiricem hadi hoşçakal çeken, turisti buldu mu Sabiha Gökçen’e giden adama avrupa turu yaptırıp uçağını kaçırtan taksiciler işini iyi yapıyor? Müşteriye online derecelendirme yapacağı için her türlü ikramı yapan 40 takla atan uber kaka, işine gelmediği için yamyam gibi elinde bıçak yol kesen maganda taksici var…

 33. Metin dedi ki:

  Taksiciler sonuna kadar haklı adamlar dünyanın vergisini veriyor. hersene 6-7 milyar vergi veriyorlar, ayrıca taksi plakası fiyatları 1.5 trilyon falan. taksiciler bu işe zamanında ciddi para yatırmış insanlar. ben devletin yerinde olsam ubercilerdende aynı parayı alırım şimdi gel kardeşim bu işi yapabilirsin derim, yoksa olmaz bu iş öbür adamlar kerizmi yoksa aptalmı.

  1. şenel dedi ki:

   taksinin ödediği yıllık vergi asgari ücrete tekâmül ediyor yaklaşık 1800tl civarı

 34. efebakan dedi ki:

  düzgün taksicilerin hakkını yemek istemem ama uber daha konforlu ve 6 7 kişi alabiliyor ayrıca ücreti görebiliyor ve konumuna göre geliyor ama uber den de kötüleri çıkmıyor değil rekebet olması iyi bence ona göre herkes kendini düzenler fiyatlar vs olsun

 35. designer dedi ki:

  taksi ve saygı mi? uberden bir tane sikayet eden insan bulamazken yaptiginiz şu işe bakın. sizinki sadece yurt dışı baglantili olduğu için kotulemek başka da birşey değil. sonrada yabancı markalara gelin diyorsunuz işini 4 dortluk yapan firmaları kapatarak mi yapiyosunuz bunu.

 36. designer dedi ki:

  taksi ve saygı mi? uberden bir tane sikayet eden insan bulamazken yaptiginiz şu işe bakın. sizinki sadece yurt dışı baglantili olduğu için kotulemek başka da birşey değil. sonrada yabancı markalara gelin diyorsunuz işini 4 dortluk yapan firmaları kapatarak mi yapiyosunuz bunu.

 37. omer dedi ki:

  amerikancilar kazanicana yurdum insani kazansin

  1. Anonim dedi ki:

   Zaten uber sürücüsünün ismi george, johny. Plaka da türk plakası değil ya. Yazıklar olsun sizin gibi düşünenlere

  2. Yavuz dedi ki:

   Yurdumun insanı da kazanıyor, sen UBER in ne olduğunu anlaymamışsın daha 🙂 önce bir UBER i öğren sonra yorum yazarsın

  3. Enis dedi ki:

   İşi kim iyi ve güvenilir yaparsa o kazansın bu durumda Uber olmalı

  4. Pulsar dedi ki:

   Ve sen birde gidip oy vereceksin degilmi? Vay be!

 38. Anonim dedi ki:

  Seçim öncesi klasik yalakalık gösterilerinden bir furya daha. Taksicilerden oy alabilmek için yapılmış bir açıklama. Ülkenin böyle bir tipe layık görülüyor olması çok acıklı. İşini layığıyla yapan uber şoförleri ne yapacak peki. O insanlar iyi hizmet sundukları için mi başlarına bu geliyor. Biz taksicilere o kadar para verip leş gibi daracık araba da sıkış tepiş gidiyoruz, birde üstüne afra tafra yiyoruz. Yok ben kısa mesafe almıyorum yok orası çok dar yok arabayı akşam teslim edicem acele et falan. Ben seni çekmek zorundamıyım. Paramla rezil oluyorum, sonra birde gelmiş biz uber kullanınca hakkımız yeniyor diyorsun. Sen de uber gibi hizmet sunsaydın da seni tercih etseydik. Taksicilerin 10 tanesinden 9 u magandadır. Uber şoförlerini dövmeler bilmem neler. Teröristler resmen. Sizleri kullanmayacağız anlayın şunu dolandırıcı hainler.

 39. Anonim dedi ki:

  Seçim öncesi klasik yalakalık gösterilerinden bir furya daha. Taksicilerden oy alabilmek için yapılmış bir açıklama. Ülkenin böyle bir tipe layık görülüyor olması çok acıklı. İşini layığıyla yapan uber şoförleri ne yapacak peki. O insanlar iyi hizmet sundukları için mi başlarına bu geliyor. Biz taksicilere o kadar para verip leş gibi daracık araba da sıkış tepiş gidiyoruz, birde üstüne afra tafra yiyoruz. Yok ben kısa mesafe almıyorum yok orası çok dar yok arabayı akşam teslim edicem acele et falan. Ben seni çekmek zorundamıyım. Paramla rezil oluyorum, sonra birde gelmiş biz uber kullanınca hakkımız yeniyor diyorsun. Sen de uber gibi hizmet sunsaydın da seni tercih etseydik. Taksicilerin 10 tanesinden 9 u magandadır. Uber şoförlerini dövmeler bilmem neler. Teröristler resmen. Sizleri kullanmayacağız anlayın şunu dolandırıcı hainler.

 40. Muhammed dedi ki:

  Benim oyumu bundan sonra bir tarafini yirtsa alamazlar

 41. Furkan dedi ki:

  Adamlar hakkıyla süper bir hizmet veriyorlardı hemde uygun bir fiyata adamların hakkını yediler daha bişey demiyorum yani.

 42. Westhor dedi ki:

  HAHAHA sadece gülerim

 43. Mustafa dedi ki:

  O zaman oyu taksiciden istesin. Yasakçı zihniyetten nefret ettim artık. Halka hizmet diyor tüm halkı memnun eden hizmeti yasaklıyor. Bu yalancılık bu iki yüzlülük.

 44. M3ric dedi ki:

  Biz de oy istedigi vatandasi degil de taksici isimli hirsiz guruhu savundugu icin kendisine T A M A M diyoruz.

 45. İsmail dedi ki:

  yolcusuna değer veren kazanırsa taksiciler değil uberciler kazanır.

  1. Berke dedi ki:

   Bunu söylerken taksicilerin kendine düzen vermesi gerektiğini söylüyor…Uberciler de kazanmadı zaten.

  2. Oğulcan dedi ki:

   Hiçte öyle anlaşılmıyor resmen uberi kötülemiş sarı teröre son gelicek elbet resmen adamları dövdüler şu baştaki bi değişsinde herşey düzelicek

 46. Bar!s dedi ki:

  Taksici tekelinin bitmesi lazım taksimetre 12 TL yazıyor adamlar 15 TL alıyor 3 TL fazla sürekli başıma gelen bir olay bir değil iki değil olmaz böyle iş adama şurdan gir diyorsun orası çok dar giremem diyip bir de afra tafra yapıyor o kadar sürücü o sokağa girebilip sen giremiyorsan sende var bir sıkıntı demektir Taksiciler rakip çıkınca tutuştular tabii işini çok iyi yapan taksicilerin hakkını da yemek istemem ama 10 taksiciden yarısı hemen hemen böyle

 47. Anonim dedi ki:

  İyi oldu

" Erdoğan UBER için ‘O iş bitti’ dedi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Erdoğan UBER için ‘O iş bitti’ dedi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Erdoğan UBER için ‘O iş bitti’ dedi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "