Okunma

Ericsson 4G’de Rekor Kırdı


16 Şubat 2010 Salı 15:50
Ericsson 4G’de Rekor Kırdı

Barselona‘da düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi ilginç gelişmelerin yaşanmasına neden oldu. Bu fuarda dikkatleri çeken bir başka konu ise Ericsson’un 4G‘nin alt yapılarından biri olan LTE‘yle ilgili yaptığı hız şovu oldu. Firma, yaptığı LTE şovunda, saniyede 1GB‘lik downlink hızına ulaştı.

50 milyar kişi bu teknolojiyi kullanacak

Dünyadaki en hızlı LTE/4G demosu Ericsson‘un ticari LTE donanımı üzerinde çalıştırıldı, Multi Carrier (Çoklu Taşıyıcı) ve MIMO (Multiple-Input-Multiple-Output / Çoklu-Giriş-Çoklu-Çıkış) teknolojileri de kullanıldı.

Bu teknolojilerin birlikte kullanımı sayesinde dünya rekoru olan saniyede 1 gigbit‘lik LTE/4G hızına ulaşmak mümkün oluyor. Demoda her biri 20 MHz’den toplamda 80 MHz‘lik 4 telekom taşıyıcısı ve 4×4 MIMO kullanıldı. Firma yetkilileri 2020 yılında 50 milyar kişinin mobil cihazlarında bu teknolojiyi kullacağını iddia ediyor.

:: LTE’yle ilgili yaşanan bu gelişme ilginizi çekti mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ericsson 4G’de Rekor Kırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ericsson 4G’de Rekor Kırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ericsson 4G’de Rekor Kırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "