Okunma

3G Uzmanlığı Eğitimi Başlıyor


15 Mayıs 2009 Cuma 10:07
3G Uzmanlığı Eğitimi Başlıyor

Netron‘un eğitim ve Ericsson‘un teknik tecrübesinin bir araya getirildiği Ericsson Telekomünikasyon Akademisi düzenlenen bir törenle açıldı. İstanbul Şişli’deki merkezde ilk bir yıl içerisinde 1000 kişiye ulaşılması, 250 kişinin de sertifika sahibi olması hedefleniyor.


Ericsson Türkiye ve İsrail Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sanön

Ericson Türkiye ve İsrail Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sanön ve Netron Genel Müdürü Bülent Tekmen tarafından gerçekleştirilen açılışa AKP İstanbul Milletvekili Lokman Ayva da katıldı. İlk aşamada İstanbul Şişli’deki eğitim binası merkez olmak üzere, toplam altı noktadaki Netron Eğitim Merkezleri’nde hizmet verecek olan akademiye toplamda 5 milyon dolara ulaşacak yatırım yapılıyor.

Türkiye’den Dünyaya

Toplantıda bir konuşma yapan Ericsson Türkiye ve İsrail Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sanön, Ericsson’un Akademi projesinin Ericsson Global için önemine dikkat çekerek şunları söyledi: “Ericsson, bu kapsamda bir eğitim yatırımını ilk defa Türkiye’de gerçekleştiriyor. Bu proje ile yeni nesil teknolojilerde Türkiye’yi hakim duruma getireceğimize ve dünyadaki telekom projelerine Türkiye’den iş ve beyin gücü transfer edeceğimize inanıyoruz.


Netron Genel Müdürü Bülent Tekmen

Netron Genel Müdürü Bülent Tekmen ise açılışla ilgili olarak; “Akademi, dünyanın en iyi 3 teknik eğitim merkezinden biri olarak gösterilmiş bir eğitim kurumu olan Netron’un uzman danışmanlarının katkısıyla faaliyet gösterecek. Ülkemizin bilişim ve iletişim alanlarında iyi yetişmiş insan kaynağına olan ihtiyacı ve Ericsson Telekomünikasyon Akademisi’nin toplumun her kesimine hitap eden kapsamlı eğitim/öğretim programı birebir örtüşüyor. Bilişim eğitimlerinin lider markası olarak, Ericsson gibi bir dünya devi ile böyle bir işbirliğine imza atmaktan mutluluk duyuyoruz.

Eğitimlere Kimler Katılabilir?

Ericsson Telekomünikasyon Akademisi’nde eğitim almak isteyenlerin mühendislik fakültesi mezunu olması tercih ediliyor. 6 ila 12 ay arasında değişen sürelerde verilecek eğitimlerle Türkiye’de sektörde duyulan personel ihtiyacının karşılanması hedeflenirken, toplantı sırasında sorularımızı yanıtlayan Ericsson Türkiye ve İsrail Genel Müdür Yardımcısı Serdar Sanön; eğitim sonunda sertifika alacakların sadece Türkiye değil, yurtdışındaki benzer iş olanaklarından faydalanma fırsatı bulabileceğini belirtti.

Eğitim İçeriği

Netron’un Şişli’deki bu merkezinde mevcut operatörlerin kullandıkları sistemin bir benzeri kurulmuş durumda. Akademi’de eğitim alanlar, tıpkı normal bir operatör bünyesinde çalışıyormuş gibi sistemleri kullanma fırsatı bulabiliyor. 6 – 12 ay arasında değişen bu eğitimlerde baz istasyonu kurulumundan santral yönetimine varan çeşitli seviyelerde eğitimler verilecek. Bunlara ilave olarak yakında kullanmaya başlayabileceğimiz 3G ile ilgili özel eğitimler de programda yerini almış durumda.

:: Kariyerinizi bu alanda geliştirmek ister misiniz?

Bilgi için: Ericsson / Netron
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “3G Uzmanlığı Eğitimi Başlıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    nasıl katılacağız eğitim hakkında bilgi yok

" 3G Uzmanlığı Eğitimi Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3G Uzmanlığı Eğitimi Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3G Uzmanlığı Eğitimi Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "