Okunma

Ericsson’a Yeni CEO


29 Haziran 2009 Pazartesi 10:02
Ericsson’a Yeni CEO

44 yaşındaki Hans Vestberg, 1991 yılında İsveç Uppsala Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Ericsson’a katılan Vestberg, kısa bir sürede Çin, İsveç, Şili, Brezilya ve ABD’de çeşitli uluslararası yönetim kademelerine atandı.


Hans Vestberg, 1991’den bu yana Ericsson’da çalışıyor.

2003’te Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Vestberg, 2005’te Yönetim Kurulu Başkan Vekili, 2007’de ise CFO olarak atandı. Hans Vestberg şu anda Ericsson’un CFO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapıyor.

Ericsson Yönetim Kurulu Başkanı Michael Treschow, “Hans Vestberg henüz kariyerinin başındayken, üstün liderlik niteliklerine sahip olduğunu gösterdi. Ericsson’un tüm farklı iş aktivitelerinden gelen deneyimiyle Ericsson’un işleyişini mükemmel bir seviyede kavradı. Beş yıllık yönetimi boyunca, iyi bir kârlılıkla üç kat büyüyen Ericsson’un endüstri lideri servis operasyonlarının geliştirilmesinde büyük rol oynadı. Vestberg, üç kıtadaki on yıldan fazla süren iş yaşamı boyunca kapsamlı bir uluslararası deneyime sahip oldu” dedi.

:: Yeni Başkan Ericsson’u nereye taşır?

Bilgi için: Ericsson
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ericsson’a Yeni CEO konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ericsson’a Yeni CEO ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ericsson’a Yeni CEO ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "