Okunma

Erişemediğin Kullanıcıyı Satın Al


06 Temmuz 2008 Pazar 21:00
Erişemediğin Kullanıcıyı Satın Al
Ask.com‘un yaptığı yatırım ile Lexico isimli internet yayıncılık ve hizmet şirketini satın alması, İngilizce konusunda yapılan önemli bir yatırımı temsil ediyor. Çünkü, Lexico‘nun sahip olduğu sitelerin isimleri oldukça ilginç. Bunlardan bir tanesi Dictionary.com (Türkçe anlamı Sözlük), diğer Thesaurus.com (Türkçe anlamı, kavramlar dizini) ve sonuncusu ise Reference.com (referans, bu site internet dizin hizmeti veriyor). Bu alan adlarındaki hizmetlere sahip olan Ask.com’un hedefi, aylık ziyaretçi sayısını %11 artışla 145 milyona çıkartmak. Bahsettiğimiz üç sitenin bu yıl başındaki toplam tekil ziyaretçisi 28 milyon seviyesindeydi.

Bilgi için: Lexico
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net




yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Erişemediğin Kullanıcıyı Satın Al konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Erişemediğin Kullanıcıyı Satın Al ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Erişemediğin Kullanıcıyı Satın Al ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "