Okunma

Erkeğin Online Dünyası


14 Mart 2014 Cuma 09:33
Erkeğin Online Dünyası

Araştırmalar sonucunda erkeklerin en çok spor, otomotiv, yetişkin içerikler ve haberlerle ilgili web sitelerine ilgi duyduğu ortaya çıktı. Spor siteleri yüzde 74’lük erkek ziyaretçi oranıyla Türk erkeklerinin bir numaralı tercihi olurken, Ukraynalı erkekler için bu oran çok küçük bir farkla yüzde 73’te, Bulgaristan için ise yüzde 64’te kaldı. Otomobiller, Çekler arasında yüzde 67, Slovaklar arasında yüzde 66 ile favori konu oldu. Macarlar ve Polonyalılar içinse en çekici online içerik yetişkin web siteleri oldu. Bu kategorideki kullanıcıların geneli sırasıyla yüzde 69 ve 62 oranla erkeklerden oluşuyor. Diğer yandan Moldova’da, online erkek nüfusun çoğunluğu yüzde 56 ile haber sitelerini tercih ediyor.

Erkeklerin en çok ilgi gösterdiği web sitesi kategorilerini öğrenmek için kullanıcıların cinsiyetleri, seçilmiş bir web sitesinin belirli bir süredeki hedef ziyaretçi grubunun tüm ziyaretçilere oranlanması gibi bir yol izlenerek tespit edilmiştir. Analize Gemius‘un web kategorizasyonu ile ilgili araştırmalarını yürüttüğü ülkeler de dâhildir.

Sunulan veriler, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın 30’dan fazla ülkesinde Gemius tarafından yürütülen, “gemiusAudience” adlı uluslararası bir araştırma projesinin, Türkiye’de ise Gemius’un IAB Türkiye adına yürüttüğü IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’nın sonuçlarından elde edilmiştir. Araştırma, internet kullanıcılarının sayısını tespit etmek, kullanıcıların sosyo-demografik profillerini belirlemek ve internet kullanım alışkanlıklarını tanımlamak amacındadır ve ICC/ESOMAR kurallarına uygun olarak yürütülmektedir.

:: Ne tür sitelerde geziniyorsunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Erkeğin Online Dünyası”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  abaza değil kardeşim abazan abaza türk gibi bir kelimedir azerbeycanlılar için söylenir

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye dem yetişkin içerkli sitelere giriş olmasa adamlar iki günde dükkanı kapatır vla omegle sanki türk sitesi mesela

 3. SDN Okuru dedi ki:

  sonuçlar kesin yanlış

 4. desperado64 dedi ki:

  Diğer yandan Moldova’da, online erkek nüfusun çoğunluğu yüzde 56 ile haber sitelerini tercih ediyor.

  Demek ki moldova’da paralel yapılanma var

 5. TEGİN dedi ki:

  Spor-Harita-Otomotiv. Araştırmaları insanlara sorarak yapmışlarsa biz hep neşınıl ceografik izliyoruz.

 6. by_ozzo dedi ki:

  Spor ve otomotiv doğru bir tespit türkiye için

 7. SDN Okuru dedi ki:

  polonyalı erkeklerinki abazalıktan değil. artık gına gelmiş. farklı şeylere site vs yöneliyorlar

 8. SDN Okuru dedi ki:

  hmmm ilginc sadece belli ulkelerde tespitler yapilmis,, diger ulkelerin tepistleri da var mi acaba ??

 9. AliA dedi ki:

  Abaza değil o. Dikkatli kullanalım şu kelimeyi.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Erkekleri tahmin etmek kolay spor araba avrat
  bayanları araştırsınlar hangi giyim mağzası çıkacak

 11. Shizo dedi ki:

  Abazalıkta rekoru bırakmayız diyordum ama saolsun Polonyalıların hiç işi gücü yokmuş

 12. BlitzHan dedi ki:
  Alıntı Spy.94 Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Türkiye’de mapsin %72 olması daha ilginç olmuş. Milletçe Google Maps’e girip kendi evimizi bulma sevdamız yüzdeyi uçurmuş

  Maps 1.olmalıydı . Hem insanlar kendi evini arıyor , hemde açık öğretim , öss v.s. sınav yerlerini arıyor.

 13. Spy.94 dedi ki:

  Türkiye’de mapsin %72 olması daha ilginç olmuş. Milletçe Google Maps’e girip kendi evimizi bulma sevdamız yüzdeyi uçurmuş

" Erkeğin Online Dünyası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Erkeğin Online Dünyası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Erkeğin Online Dünyası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "