Okunma

Eş değiştirme sitesindeki bilgiler çalındı


14 Kasım 2016 Pazartesi 04:00
Eş değiştirme sitesindeki bilgiler çalındı

300 milyondan fazla kullanıcı sayısı ile Twitter’ı zorlayan AdultFriendFinder, dünyanın en büyük seks partneri arama ve eş değiştirme servisi olarak tanınıyor.

AdultFriendFinder şimdi büyük bir rezaletin kaynağı olabilir. Hacker saldırısına hedef olan sitede 300 milyon kullanıcının hesap bilgilerinin hacker’ların eline geçtiği anlaşıldı.

Mahrem bilgiler istihbarat servislerinin elinde

Çalınan bilgiler arasında kullanıcıların e-posta hesapları, kredi kartı bilgileri, şifreleri ve fotoğrafları da yer alıyor.

Ayrıca kardeş seks sitelerine ait toplamda 112 milyon hesabın da aynı sunucularda tutulması nedeniyle, toplamda 412 milyon kişinin özel bilgileri ortaya çıkmış durumda.

Daha önce benzer bir işleve sahip olan Ashley Madison servisine yapılan saldırıda kullanıcı hesapları ortaya çıkmıştı ancak orada etkilenen kullanıcı sayısı sadece 32 milyon kişiydi.

Hesapları çalınan kişiler arasında devlet kurumlarında önemli bürokratların, memurların, güvenlik görevlilerinin bulunması halinde hacker’ların bu bilgileri rakip ülkelerin istihbarat servislerine satmaları ve onların da bu bilgileri şantaj için kullanma riski bulunuyor. 

Ayrıca ortaya çıkan bir diğer rezalet de, siteye üye olmayı sakıncalı bulup hesaplarını sildirmiş olan 15 milyon kişinin hesap bilgilerinin aslında silinmemiş olduğu ortaya çıktı.

Özellikle bu hesapların, kişilerin gerçek kimlikleri hakkında ipuçları barındırdığı, bu yüzden de silindiği tahmin ediliyor. Sitenin hesap bilgilerini silmeyerek bu kişileri büyük riske atmış olabileceği düşünülüyor.

:: Sizce bu skandal ne kadar büyür?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Eş değiştirme sitesindeki bilgiler çalındı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Sen namusunu çaldırmışsın daha ne bilgin kalmış çalınacak ki dert ediyorsun?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Eş değiştirme nedir ya shiftdelete yapmayın böyle haber milletin bilinç altına yerleşiyor normal geliyor ve bu siteyi gençler de takip ediyor böyle ahlaksız haber yapmayın kınıyorum sizi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Gençler bir sitede sadece sizin yazdığınız gördüğünüz bilgiler saklanmaz. Mesela hangi ip hangi konuda hangi kullanıcıyla temasa geçmiş, konuşmalar ne adres yada başka takip edilebilir data var mı! Hani cia fbi bizi izliyor diyorlar ya bildin mi işte bu tip bilgiler ile izliyorlar sizin alışkanlıklarınızı takip ediyorlar sonra canını sıkarsan o abilerin seni nerede nasıl bastıklarını bile anlamıyorsun sen "kardonun sevgilisi kezbana atlarken" gelip ensene şaplağı basıp gel bakalım şöyle çekiyorlar çektiriyorlar… 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  maşallah herkesin bi fikri var bu tür sitelerle ilgili :))

 5. SDN Okuru dedi ki:

  acaba bilgilerin ne kadarına ulaştılar, inş. her şey yoktur 🙁

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Boşuna zahmet etmişler profillerin neredeyse tamamı gerçek bilgi içermiyor fotoğraflar tutarlı olsada. Yaş 36 real'de 42 gibi gibi kafasını kullanan genç arkadaşlara fırsatlar sunuyor faydalıdır kendileri.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Çok iyi oldu keske daha kotu olsa girmeyin lan sizde

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Hickimse hicbir bilgiyi silmez ki, sadece inactive konuma getirir, kullanici da silindi sanar.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Link varsa atın :))

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Shiftdelet haftalık porno bülteni yayında

 11. SDN Okuru dedi ki:

  "300 milyondan fazla kullanıcı sayısı ile Twitter'ı zorlayan AdultFriendFinder…" şimdi bildiğim kadarıyla böyle bir karşılaştırma yapmak için bu iki siteninde aynı kulvarda yarışması lazım. Twitter'ın böyle bir hizmeti varda biz mi bilmiyoruz SDN Bey?

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Böyle saçma sapan sitelere girerlerse olacağı bu.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Böyle sitelere üye olmuş herhangi bir devlet görevlisinin bilinmemesi mümkün mü yahu? İsteyen telefonundan veya pcde konuşmalarından zaten takip eder

" Eş değiştirme sitesindeki bilgiler çalındı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eş değiştirme sitesindeki bilgiler çalındı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eş değiştirme sitesindeki bilgiler çalındı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "