Okunma

ESET NOD32 ve ESET Smart Security 5 Çıktı!


15 Eylül 2011 Perşembe 14:21
ESET NOD32 ve ESET Smart Security 5 Çıktı!

ESET, bir yılda ortaya çıkan yaklaşık 50 milyon zararlı yazılıma karşı çok daha hızlı ve çok daha etkin koruma sunacak. Yeni sürümler, “Bulut tabanlı itibar ve koruma teknolojisi”, online oyun oynayanlara yönelik “Gamer Mode”, “Gelişmiş Aile Koruması”, “Çıkarılabilir Aygıt Koruması” gibi özelliklerle öne çıkıyor.

ESET Smart Security 5 ve ESET NOD32 Antivirus 5 birçok yeni ve geliştirilmiş özellik sunuyor

 • · ESET Live Grid, bulut-tabanlı itibar ve koruma teknolojisi
 • · Harici takılan cihazların daha detaylı kontrol edilebilmesini sağlayan yeni Çıkarılabilir Aygıt Kontrolü
 • · Ebeveyn Koruması (ESET Smart Security 5)
 • · İzinsiz Girişleri Engelleme Sistemi (HIPS)
 • · Oyuncu Modu

ESET V5 Yeni Nesil Güvenlik Sunuyor

ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu, ThreatSense.Net olarak adlandırılan ve küresel çapta kullanıcı verilerini değerlendiren ESET’in bulut-tabanlı zararlı yazılım toplama sisteminde devrimsel yenilikler yaptığını belirtti. Yeni teknolojinin ESET Live Grid olarak adlandırıldığını söyleyerek artık “güvenli” dosyaların beyaz listeye alınması sayesinde taramanın en iyi şekilde gerçekleştirilmesinin sağlandığını vurguladı. Akkoyunlu, “Bulut-Tabanlı İtibar”ın ise yeni ESET ürünlerinin, dosyanın zararlı olup olmadığını tespit edebilmesini sağlayan başka bir özellik olduğunu belirterek, yeni özellikler sayesinde hem tarama hızında artış hem de tespitlerdeki doğruluk oranının arttırıldığını söyledi.

Akkoyunlu, sessiz moda geçerek açılan pencereleri engelleyen ve güç tasarrufu sağlayan yeni Oyuncu Modu‘nun oyuncular tarafından çok beğenileceğini söyledi. Bu sayede oyun oynayanların tüm dikkatlerini tam ekran uygulamalara ya da oyunlara verebileceklerinin altını çizdi. 

USB, DVD ve SD kartlar için özel koruması

Akkoyunlu, ESET’in her ay yayınladığı tehdit raporlarından da görülebileceği gibi günümüzde virüslerin çıkarılabilir medyalar aracılığıyla hızla yayıldığını, USB’lerin takılması ile birlikte internete hiç ihtiyaç duymadan bilgisayara virüs bulaştığını belirtti.

Yeni özellik olarak öne çıkan Çıkarılabilir Aygıt Kontrolü USB, SD, firewire, CD ve DVD gibi aygıtlar takıldığında kullanıcıyı otomatik olarak uyararak aygıtın taranmasını sağlıyor ve belirli tehditlerin bu aygıtlar aracılığı ile bulaşması engelleniyor. Kullanıcılar çıkarılabilir aygıtları, türüne, üreticisine, boyutuna ve diğer niteliklerine göre engelleyebiliyorlar. Buna ek olarak belirli kullanıcılara veya gruplara engelle ve salt okunur gibi izinler ayarlanabiliyor.

Ebeveyn Kontrolü sayesinde önceden tanımlanmış kategoriler ile saldırgan içeriğe sahip internet sitelerine giriş engellenebiliyor. Kullanıcılar, istedikleri hesaba istedikleri kategoride roller belirleyebiliyorlar.

İzinsiz Girişleri Engelleme Sistemi (HIPS) bilgisayarları bilinmeyen kötü niyetli yazılımlardan, istenmeyen etkinliklerden ve yeni tip saldırı türlerinden korumak için geliştirildi. HIPS; arka planda çalıştırılan işlemleri, dosyaları ve kayıt defteri anahtarlarını izleyip ağ filtreleme tespit yetenekleriyle gelişmiş davranış analizini etkin bir şekilde birleştirerek sisteme maksimum koruma sağlıyor.

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/225142-eset-nod32-ve-eset-smart-security-5-cikti.html

 




yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “ESET NOD32 ve ESET Smart Security 5 Çıktı!”

 1. prenslui dedi ki:

  arkadaşlar ben kullanıyorum fevkalede güzel bir program. eski versiyonundan kat kat güzel.

 2. ta2ccc dedi ki:

  Eğer eski sürümünü kullanıyorsanız kesinlikle kendi sitesine gidip sorunsuzca UPGRADE ***** />

 3. prenslui dedi ki:

  yüklerken şöyle bir hata veriyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  5.0.93 versiyonundan sonra gelecek olan versiyonların güvenlik çözümleri kullanılmalı bence, çünkü hala gui’de sorunların olduğu belli; custom scan hata verebiliyor.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Benim, Eset ile sözleşmem 20 Ekim 2011’de doluyor. Bu tarihten sonra sözleşmemi yenileceğim inşallah.
  Ali Alp METİN.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  eski kalitesinde değil, birçok virüsü bulamıyor

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar güncelleme sorunu vardı security 5 te giderildi mi?

" ESET NOD32 ve ESET Smart Security 5 Çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ESET NOD32 ve ESET Smart Security 5 Çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ESET NOD32 ve ESET Smart Security 5 Çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "