Okunma

Eski Bilgisayarınızı Ncomputing vSpace Kullanarak Sanallaştırın


25 Haziran 2012 Pazartesi 11:23
Eski Bilgisayarınızı Ncomputing vSpace Kullanarak Sanallaştırın

Dojop tarafından ülkemize sunulan NComputing vSpace adlı yeni sanallaştırma çözümünü duyurdu. Kurumlarındaki bilgisayarları eski olan ya da işletim sistemleri eski sürüm olan kullanıcılar Ncomputing vSpace Client ile sistemlerini en yeni teknolojilerle donatıp, yeniden ve uzun süre daha kullanılabilir hale getirebiliyorlar.

Ncomputing vSpace Client, kullanıcıların merkezi bir sunucudaki donanım gücünden faydalanmasını sağlıyor. Kullanıcılar mevcut bilgisayarları ile ana sunucuya bağlanıp, sanal masaüstlerine ve uygulamalarına erişebiliyor, bunu yaparken de vSpace sunucularının performansından faydalanıyor.

Bu sayede, donanım ya da yazılım yenilemek için yeterli bütçesi olmayan fakat yeni teknolojilerden faydalanmak ve performans artışı sağlamak isteyenler için çok uygun bir çözüm ortaya çıkmış oluyor.

Yazılım ve donanım güncellemeleri ile birlikte binlerce dolara mal olacak teknolojik yenileme, Ncomputing vSpace Client ile birlikte 100$’ın altında bir maliyetle yapılmış oluyor.

Ncomputing vSpace Client’ın tek avantajı maliyet değil. İşletim sistemi ya da yazılım güncellemeleri merkezi sunucu yönetimi ile tek yerden yapabileceksiniz.

Ayrıca hemen her tür mobil cihaz ile de merkezi sunucunun performansına erişebilmeniz mümkün. Uzaktan merkezi sunucu üzerindeki sanal masaüstüne erişmeniz ve tüm işlerinizi ofisinizdeymişçesine yapabilmeniz mümkün.

 
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Eski Bilgisayarınızı Ncomputing vSpace Kullanarak Sanallaştırın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yazılımsal olarak ncumputing in çok sorunu ***** anlamında normal bilgisayarda aldığınız performansı alamıyorsunuz

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Evet gayet güzel bir cihaz ama yine ana makinadan kullanıcı oluşturulması gerekiyor ve bu kullanıcılar için de terminal lisanları alınması gerekmektedir… anlayacağınız yine yazılımsal olarak tam anlamıyla ücretsiz bir uygulama değil…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Kısaca cloud computing diyoruz biz buna.

" Eski Bilgisayarınızı Ncomputing vSpace Kullanarak Sanallaştırın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eski Bilgisayarınızı Ncomputing vSpace Kullanarak Sanallaştırın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eski Bilgisayarınızı Ncomputing vSpace Kullanarak Sanallaştırın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "