Eski elektronik cihazlarını müzeye bağışladılar!


16 Nisan 2021 Cuma 15:33
ABONE OL
Eski elektronik cihazlarını müzeye bağışladılar!

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı‘nın Şelale Eğitim Parkı‘nda bulunan Teknolojinin Serüveni Sergisi çok sayıda nostaljik elektronik cihaza ev sahipliği yapıyor. İçerisinde 1930’lardan günümüze kadar birçok ürüne yer verilen sergi, bugün iki anlamlı hediye ile onurlandırıldı.

Bilgisayar, televizyon ve telefon gibi hemen her ürünü ayrı kategorilere ayırıp ziyaretçilere sunan Teknolojinin Serüveni Sergisi dışarıdan gelen desteklere açık. Vatandaşlar evlerindeki eski ürünleri sergiye bağışlayabiliyor. Dr. Şadi Yazıcı tarafından Twitter’da yapılan paylaşımlar da tüm halkın sergiyi daha da genişletebilmek adına katkı sağlamasına imkan tanıdığını gözler önüne seriyor.

Dr. Şadi Yazıcı sergiye destek için teşekkür etti

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı bugün kişisel Twitter hesabı üzerinden Teknolojinin Serüveni Sergisi’ne gelen anlamlı destek için teşekkürlerini iletti. Nejat Bayındır adlı vatandaşın eski cihazlarını sergiye bağışlamasını Yazıcı şu cümleler ile paylaştı:

Nejat Bayındır Beyefendi eski cihazlarını Teknolojinin Serüveni Sergimiz için bağışladılar. Bu kıymetli destekleriyle projemize renk kattılar. Çok teşekkür ediyorum.

Gün içerisinde bir Twitter paylaşımı daha yapan Tuzla Belediye Başkanı, bu defa Veysel Ertaş adlı vatandaşa desteklerini paylaştı. Nostaljik radyo ve mini kamerasını bağışlayan Ertaş’a teşekkürlerini ise şu şekilde iletti:

Veysel Ertaş Beyefendi nostaljik radyo ve mini kamerasını teknoloji sergimize bağışladılar. Projemize verdikleri kıymetli destek için teşekkür ediyorum.

1950’lerden kalma siyah beyaz tüplü televizyonlardan 1930’lara ait radyolara, antenli ve tuşlu telefonlara kadar pek çok dikkat çekici nostaljik elektronik ürüne ev sahipliği yapan sergi, aynı zamanda 70’li yıllarda çıkan ilk kişisel bilgisayarlardan da örnekler barındırıyor. Teknolojinin Serüveni Sergisi vatandaşlardan gelen bağışların yanı sıra çoğunlukla Yazıcı’nın kendi kullandığı ya da doğrudan sergiye kazandırmak için satın aldığı ürünlerden oluşuyor.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji ne ne.ne dedin ⭕❌⭕❌⭕❌🤏🏻🤏🏼
Teknoloji ne ne.ne dedin ⭕❌⭕❌⭕❌🤏🏻🤏🏼
1 ay önce

Biz ***** da ölüm var.

" Eski elektronik cihazlarını müzeye bağışladılar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eski elektronik cihazlarını müzeye bağışladılar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eski elektronik cihazlarını müzeye bağışladılar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  2. 2 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  3. 3 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  4. 4 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  5. 5 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  6. 6 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  7. 7 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  8. 8 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  9. 9 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  10. 10 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?