Okunma

Eski IE Sürümlerine Destek Bitiyor!


07 Ağustos 2014 Perşembe 23:00
Eski IE Sürümlerine Destek Bitiyor!

Eski Internet Explorer sürümlerinin kök salmasını istemeyen Microsoft temkinli davranıyor. Uzun yıllar IE6‘nın kullanım oranını düşürmek için uğraşan şirket gelecek planlarını şimdiden açıkladı. 

2016’da destek bitiyor

PCWorld sitesinin haberine göre, eski Internet Explorer sürümleri için son tarih 12 Ocak 2016 olacak. Bu tarihten itibaren Windows Vista ve Windows Server 2008 SP2 için IE9 sürümü, Windows Server 2012 için IE10 sürümü, Windows 7, 8 ve 8.1 için de IE11 sürümünden önceki sürümlere olan destek kesilecek.

14-08/08/internet_explorer_6_story1398975569.jpg

Eski sürümler maliyet yaratıyor

Microsoft‘un bu hamlesinin nedenleri ise oldukça basit. Geliştiricilerin eski sürümlere uyumluluk için harcadıkları zaman ve maliyetler, eski sürümlerde ortaya çıkan güvenlik riskleri ve çağdaş web standarlarının desteklememesi gibi nedenler yeni sürümlere geçişin daha çabuk olmasını zorunlu kılıyor. Bakalım Microsoft bu defa istediğini daha kolay başarabilecek mi?

:: Tarayıcınızda güncel sürümleri kullanmaya dikkat eder misiniz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Eski IE Sürümlerine Destek Bitiyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ee bir zahmet ölsünler.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    ebenin şeyiydi ie6 ie exlorer yüzden bir kod yazmak için on defa test ediyoruz. şimdiye kadar çoktan bunu uygulamalıydı.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    İlk aşkımdı IE6

" Eski IE Sürümlerine Destek Bitiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eski IE Sürümlerine Destek Bitiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eski IE Sürümlerine Destek Bitiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "