Eski Mac sahipleri için kötü haber


22 Nisan 2021 Perşembe 14:59
ABONE OL
Eski Mac sahipleri için kötü haber

Yeni iMac ile birlikte piyasaya sürülen Magic Keyboard’da Touch ID sensörü, Rene Ritchie ve MacRumors raporuna göre yalnızca M1 işlemciye sahip Mac’lerle çalışacak. Apple zaten bir süredir yerleşik Dokunmatik Kimliğe sahip MacBook‘ları piyasaya sürüyor. Ancak ilk kez bir aksesuar ile birlikte satışa sunacak.

Touch ID Intel tabanlı herhangi bir makineyle çalışmayacak

Buna göre biyometrik güvenlik yöntemi, cihazda oturum açmak, satın alma işlemlerini onaylamak ve bazı üçüncü taraf uygulamalarında oturum açmak için kullanılabilecek.

Yeni Touch ID klavye, kompakt bir düzende ve ayrıca sayısal tuş takımı mevcut tam boyutlu bir tasarıma sahip. Eski Mac‘lerin sahipleri için kötü haber ise yeni klavyedeki Touch ID işlevinin Intel tabanlı herhangi bir makineyle çalışmayacak olması.

Rapora göre klavyenin kendisi çalışacak, ancak sadece biyometrik güvenlik tuşu çalışmayacak. Apple’ın basın bülteninde yer alan bilgiye göre yeni klavye, iletilen parmak izi bilgilerini uçtan uca şifrelemek için M1 işlemcide Secure Enclave gerektiriyor.

Touch ID klavye şu anda yalnızca yeni iMac cihazda mevcut olsa da, MacRumors, Apple’ın daha önce özel aksesuarları genel satış için açtığını belirtiyor.

Örneğin, 2017‘de daha önce iMac Pro ile sınırlandırdıktan sonra, 2018‘de herkesin satın alması için gri klavye, fare ve izleme dörtgeni satmaya başladı.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Nobody
Nobody
24 gün önce

Türkiye’de yaşamanın en sevdiğim yanlarından birisi de bu tür beyhude ve dünyevi kötü haberlerden etkilenmememiz. Kur nedeniyle bu ürünlerin eski nesillerine sahip olamadığımız gibi yeni nesillerini de almak tam bir hayal. O nedenle bu kötü haberden hiç etkilenmedim, etkilenenlere de taziyelerimi iletiyorum.

" Eski Mac sahipleri için kötü haber konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eski Mac sahipleri için kötü haber ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eski Mac sahipleri için kötü haber ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!