Okunma

Eski Nokia CEO’sundan Samimi Açıklamalar


24 Eylül 2010 Cuma 19:16
Eski Nokia CEO’sundan Samimi Açıklamalar

Popüler cep telefonu üreticilerinden Nokia, geçtiğimiz günlerde sektörün tanınmış simalarından olan Anssi Vanjoki ile yollarını ayrıldı. Anssi Vanjoki, uzun süredir Nokia‘nın CEO‘su konumunda bulunuyordu. Vanjoki ile Nokia arasındaki birlikteliği bitiren de Vanjoki‘nin kendisi oldu.

 

 

Anssi Vanjoki bugün verdiği bir röportajda, Nokia’daki görevinizden niye ayrıldınız şeklindeki soruya “Cevap basit; CEO olmayı ben seçmemiştim” şeklinde yanıt verdi. Vanjoki’nin istifasının ardından eski Microsoft yöneticilerinden Stephen Elop, Nokia’nın yeni CEO’su konumuna getirildi. Vanjoki bu konuda da yorum yapmaktan kaçınmadı ve şunları söyledi:

“Nokia’nın CEO’luk görevini yapan kişi, kim olduğunu bilmeli. Bu konuda sıkıntım yoktu. Fakat kendimi biliyordum ve ben o kişi değildim. Yerime getirilen kişi eminim o kişinin kendisi olduğuna inanmıştır”.

:: Sizce bu ayrılığın ardından Nokia’da değişim gerçekleşir mi?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Eski Nokia CEO’sundan Samimi Açıklamalar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eski Nokia CEO’sundan Samimi Açıklamalar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eski Nokia CEO’sundan Samimi Açıklamalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "