Okunma

Eski Sabit Diskinizi Satarken Dikkat


06 Kasım 2008 Perşembe 10:54
Eski Sabit Diskinizi Satarken Dikkat

BT Labs‘in güvenlik araştırmacılarının yaptığı bir araştırmada, satılan sabit disklerin %66’sının içinde kişisel bilgilerin bulunduğu ortaya çıktı. Kötü amaçlı kişilerin eline geçen kişisel bilgileriz ve diğer belgeleriniz, başınızın ağrımasına sebep olabilir. Durum böyle olunca, bize de bu durumun çözümünü okuyucularımızla paylaşmak düşüyor.

:: Satacağınız sabit diskinizin üzerinde temizlik yapmak istiyorsanız tıklayın.

:: Sabit diskinizin üzerindeki verilerinizin başkalarının eline geçmesi sizi de rahatsız eder miydi?

Yazan: Ruşen Göbel
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Eski Sabit Diskinizi Satarken Dikkat”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bilgisayarların yaşamımızda bu denli yoğun olarak yer aldığı bi dönemde, basit gibi görünen ama basite alınamayacak kadar önemli bi konu bence.

" Eski Sabit Diskinizi Satarken Dikkat konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eski Sabit Diskinizi Satarken Dikkat ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eski Sabit Diskinizi Satarken Dikkat ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "