Okunma

Eski Tabletini Getir Yenisini Götür!


11 Şubat 2014 Salı 07:00
Eski Tabletini Getir Yenisini Götür!

Tablet bilgisayara ilgi dünyada olduğu gibi Türkiye‘de de büyük bir hızla artıyor. 2013 yılında tablet satışlarının arttığı ve 2014’te de satışların daha büyük bir ivmeyle artmaya devam edeceği ise çeşitli teknoloji çevrelerince dile getiriliyor.

Türkiye‘nin önde gelen GSM operatörü şirketlerinden Turkcell‘in, ‘faturaya ek X lira’ şeklindeki seçenekler ile tablet satışlarındaki hedeflerinin 2014 yılında daha yüksek olduğu şirketin Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Acar tarafından, 10 Şubat Pazartesi günü Antalya’da düzenlenen bir etkinlikte dile getirildi.

Şirketin önde gelen isimlerinden Acar, ayrıca tablet bilgisayar standlarının kısa adı TİM olan Turkcell İletişim Merkezleri‘nde 1’den 2’ye, 2’den 3’e çıkarılabileceğini; ürün çeşitliliğinin artacağını da sözlerine ekledi. Acar’ın en dikkat çeken açıklaması ise Turkcell’in gelecek dönem tablet bilgisayar politikalarına ilişkindi.

Değişim!

Bir opsiyon olarak kontratlı olarak tablet bilgisayar satıldığında, tabletin kullanıcı nezdinde belirtilen süre zarfında eskiyeceğine ve tüketiciye bu noktada yardımcı olacak bir takım kampanyaları günyüzüne çıkarmaya hazırlandıklarını dile getiren Acar, bu noktada ‘eski tabletini getir yenisini götür’ tarzı bir kampanyaya işaret etti.

Buna göre eski tablet TİM’e getirecek ve beli bir ücretten sayılacak, yeni tabletin kontratlı fiyatında indirime gidilecek. Turkcell‘de ipuçları verilen bu kampanyanın ne zaman hayata geçirileceği ise henüz bilinmiyor.

:: ‘Eski tabletini getir yenisini götür’ tarzında bir kampanyayla karşılaşsaydınız tabletinizi yeniler miydiniz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Eski Tabletini Getir Yenisini Götür!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Tablet satiyorum

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Turkcell hala en pahalı olan operatör.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Türkcellliler aynı hat üzerinden kampanyalı ve taahhütlü 2 ayrı cihaz alınabiliyorlar. Mesela 10 yıl faturalı olan müşteri için 3.cihaz imkanını getirse çok iyi olur. Yakında böyle bir uygulamaya başlayacaklarını tahmin ediyorum. Çalışma yapıyorlarmış.

 4. hayalci dedi ki:

  Bende sandımki, tableti verip yenisini verecekler diye indirim yapacaklarmış eski tableti verene..

" Eski Tabletini Getir Yenisini Götür! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eski Tabletini Getir Yenisini Götür! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eski Tabletini Getir Yenisini Götür! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "