Okunma

Eski Yazıcıyı Getir HP’den İndirimi Kap


09 Mart 2011 Çarşamba 14:32
Eski Yazıcıyı Getir HP’den İndirimi Kap

Giderek cazip hale gelen yeni yazıcılar tüketicilerin eski baskı cihazlarının ellerinde kalmasına neden oluyor. Bu durumun yarattığı çevre kirliliğine karşı çözüm arayan HP geri dönüşüm kampanyasıyla duruma dur demeye çalışıyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında başlayan kampanyada tüketicileri ellerindeki baskı cihazlarını sokağa atmak yerine HP’ye getirerek yeni ürünlerde indirim kazanıyor.

Eski yazıcıların HP tarafından geri dönüştürülerek doğaya kazandırılması ile HP, çevre sağlığı için, tüketicilere e-atıkları diğer organik atıklardan ayrıştırmalarını; çöpe atmak yerine satış noktalarına ulaştırarak e-atıkların geri dönüştürülmelerine yardımcı olmaları yönünde çağrı yapıyor.

Kampanya Nasıl Geçerli?

Dünya’da ve Türkiye’de teknoloji ilerlerken, yeni elektronik ürünlerin satın alınması ile birlikte eski elektronik ürünlerin e-atık olarak çöp içindeki oranı hızla artıyor.

Elektronik atıklar, teknoloji ilerledikçe diğer organik atıklarla birlikte çöpe atılarak toprağa ve yer altı sularına zehirli maddelerin karışmasına neden oluyor. Gelişmiş ülkelerde e-atıklar, katı atıkların ortalama yüzde 1‘ini oluştururken, bu oranın 5 yıl içinde ikiye katlanması bekleniyor.

Kampanya hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler www.hp.com.tr/yazicigeridonusum adresine girebilirler.

Kampanyaya dahil olan 6 yazıcı ise şunlar;

HP Color LaserJet CP2025n CB494A: $545 yerine $377 + KDV

HP LaserJet P2055dn CE459A: $426 yerine $294 + KDV

HP Color LaserJet CM2320nf MFP Printer CC436A: $793 yerine $548 + KDV

HP LaserJet Pro P1566 CE663A: $178 yerine $123 + KDV

HP LaserJet P3015dn CE528A: $789 yerine $522 + KDV

HP Color LaserJet CP5225n CE711A: $1371 yerine $908 + KDV
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Eski Yazıcıyı Getir HP’den İndirimi Kap”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bunun neresi kıyak mış anlamadım anca gülerim buna )))

" Eski Yazıcıyı Getir HP’den İndirimi Kap konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eski Yazıcıyı Getir HP’den İndirimi Kap ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eski Yazıcıyı Getir HP’den İndirimi Kap ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "