Okunma

Eskişehir İnternette Işık Hızına Ulaştı


23 Aralık 2015 Çarşamba 11:12
Eskişehir İnternette Işık Hızına Ulaştı

Fiber altyapı yatırımlarına aralıksız devam eden Turkcell, Eskişehir’i ışık hızında internete terfi ettirirken, fiber internet götürdüğü şehirlerin sayısını da 14’e yükseltti.

Fiber internet hizmetinin başlaması nedeniyle Eskişehir’de düzenlenen toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı, Murat Erkan, “Eskişehir’de altyapı çalışmalarımız sonucunda 200 bin evin kapısına fiber interneti götürmeyi planlıyoruz” dedi.

Fiber interneti, Türkiye’nin bütün kentlerinin hak ettiğini ve 2023 hedefleri için dijital dönüşümün şart olduğunu belirten Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, Türkiye’de ilk kez Turkcell’in gündeme getirdiği “Telekomünikasyon şirketleri ortak altyapı kursun” teklifine bir kez daha vurgu yaparak, “Turkcell bu zamana kadar 34.600 kilometre fiber hattı döşedi.

Bu yatırımı, Türkiye’nin geleceği ve menfaatleri için kurulmasını önerdiğimiz altyapı şirketinin sermayesi yapmaya hazırız. Fiber internet evdeki elektrik kadar önemli. Ülkemizin bir dijital dönüşüm yasasına ihtiyacı var. Bunu ilgili yasadaki tek bir değişiklikle halledebiliriz” diye konuştu.

15-12/23/infografik3.jpg

Turkcell Avrupa’yı geçti

Sabit geniş bant penetrasyon oranının fiberdeki büyümeyle yüzde 43’e ulaşarak 1.6 milyona yükseldiğini söyleyen Erkan şöyle konuştu: “IDATE’in Şubat 2015’te yayınladığı rapora göre Avrupa’da “müşteriye dönüştürme oranı” yüzde 27,9 iken Turkcell’de yüzde 38,5. Bu zamana kadar 2,3 milyon hanenin kapısına fiber interneti götürdük. Turkcell, sabit müşteri sayısı genişleyen fiber altyapısı ile büyümesini sürdürerek toplamda 1.4 milyon aboneyi geçti.”

Turkcell’in fiber internet götürdüğü 14. kent Eskişehir oldu

Fiber internet hizmetinin başlaması nedeniyle Eskişehir’de düzenlenen toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı, Murat Erkan, “Altyapı çalışmalarına 13 Mayıs 2015’te başladığımız Eskişehir’e kısa süre içinde fiber interneti getirdik. Çalışmalar tamamlandığında Eskişehir’de toplam 95 milyon TL’lik yatırımla 1000 kilometre fiber ağa ulaşmayı ve 200 binden fazla evin kapısına fiber interneti ulaştırmak istiyoruz” dedi.

Eskişehir 10 kat daha hızlı 

Turkcell’in hızlı ve kaliteli internet bağlantısında farkını ortaya koyduğunu ifade eden Murat Erkan, Akamai’nin son raporuna göre, Türkiye’de ortalama hızın 6.3 Mbps olduğunu ifade ederek, “Turkcell olarak Eskişehir’deki abonelerimize Türkiye’deki ortalama internet hızının 10 katını sunuyoruz” diye konuştu.

Eskişehir, Turkcell TV Plus ile 4K yayın keyfini yaşayacak

Eskişehirlilere Turkcell TV Plus’ı tanıtırken televizyon izleme alışkanlıklarının değişeceğini söylediklerini hatırlatan Erkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüm Türkiye’de 400 binden fazla müşteriye ulaştık.

Müşterilerimiz fiber internet kotalarını etkilemeden buluta kaydettikleri içeriklere kolaylıkla ulaştıkları, canlı yayını rahatlıkla 12 saate kadar geri alarak izleyebildikleri ve aynı anda birden fazla kanalı kayıt edebildikleri TV Plus’ın üstün teknolojik özellikleri sayesinde kısa sürede evdeki eğlence deneyimlerinin önemli bir parçası olarak benimsediler. Eskişehir’deki müşterilerimizi de Turkcell TV Plus ile tanıştırıp 4K yayın keyfini yaşatmayı hedefliyoruz. 4K yayın için her türlü iş birliğine hazırız.”

:: Turkcell’in fiber internet atılımı konusundaki görüşleriniz neler?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 yorum - “Eskişehir İnternette Işık Hızına Ulaştı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Eskişehirde Oturuyorum Turkcell Superonline Kullanıyorum Eskişehirin Mask Net Kullanım Kotası 8mbs Buna Rağmen 7-6 arası değişiyor Fiber Alt Yapı Kuruldu Ama Halen Daha Bir Sonuç Yok

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ahanda modemimin anteni ulaştı ! adamlar hala odunpazarına girmiyor, belediye 50 defa kazdı kapadı yolları bu kekolar için tekrar izin çıkmaz kolay kolay. batıkentteki godomanların ağzına fiberi çaldı o kadar. biz daha çook bekleriz. mal gibi ttneti çekelim kazığı soksunlar dibimize dibimize.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Telekomu peşkeş çeken akp belli miktarda haraç aldı ve halkı telekoma sattı rakip dahi çıkamıyor karşısına 300 milyon doların nasıl olupta u affedildi araştırın akp nereye koydu 30 milyon doları ?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  TURKCELL Türkiyenin tartışmasız en iyisi köyümde full çekiyor net hızlı istanbulda ortalama mobilden 20 mbps ile baglanıyorum eskiden vodafone idim 5 6 mbps geçmiyordu

 5. SDN Okuru dedi ki:

  burda oturuyorum en fazla hattımın destekledği internet hızı 10 mgbs işe bakya yalan dolan işler sözde fiber

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Her yer fiber olsa ne olur adil kullanım diye saçma birşey olduktan 1-2 saatten sonra düşük hızda devam ederiz

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bizim sokakta fiber hat var. Ancak sadece devlet kurumlari icin sokagi kazip tek hat cekiyorlar. Bizede diyoruz, size yok diyorlar.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  ankara çankayada fiber yok daha beyler bilginiz olsun

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Teoride ulaşır iş gerçeğe gelince 300leri anca görür…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Turkcell biraz kafayı çalıştırıp şu ttnet'in yerini alsa çok para kaldırır.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Eskişehirli arkadaşları üzmek istemem ama hemen heveslenmeyin zira özellikle Turkcell Superonline belli başlı yerlere gelen bir ***** İstanbul Şişli de bile Superonline altyapısı bile gö***** ve gör yapın heveslenip hevesiniz kırılmasın sonra

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Tabi canım Bulgaristan'da Türk Lirası olarak 75 mbit internet 22 TL 🙂 ve tabiki de sınırsız herhangi bir yavaşlama yok belli bir mb tan sonra. Türkiye diğer ülkelerden çok geride internet konusunda.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  İzmir'de dağın tepesine(evka-4) hat çekerken yamaçlara(atatürk mh.) hat çekmeyen ilginç bir firma..

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Hatay'ın tüm ilçelerine de bekleriz Turkcell'i, var ama son kullanıcıya değil sitelere ve şirketlere.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Eskişehirdeyim ve sabırsızlıkla bekliyorum

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Kıtayı kabullenmiş bir millete fiber ancak teselli ikramiyesi dır.

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Bırakın bu reklami bende de fiber var ama bi halta yaramiyor. Bide ışık hızı diye güldürmeyin beni

 18. SDN Okuru dedi ki:

  evet, önce ankarada ulaştırma bakanlığının hemen karşısında bulunan sitelere bir getirsinler de sıra diğer illere gelsin…

" Eskişehir İnternette Işık Hızına Ulaştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eskişehir İnternette Işık Hızına Ulaştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eskişehir İnternette Işık Hızına Ulaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "