Okunma

Eskişehir WIMAX Altyapısına Başladı


16 Eylül 2010 Perşembe 14:08
Eskişehir WIMAX Altyapısına Başladı

3G erişimi popüler günlerini yaşarken Türkiye’de 4G WiMAX teknolojisinin ilk adımlarından birini,  İHLAS.NET ile Eskişehir Emniyet’inde atıldı.

Eskişehir Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan MOBESE 4G WiMAX altyapısı ihalesini kazanan İHLAS.NET ile Valilik arasındaki sözleşme bugün törenle imzalandı.

İmza törenine, Eskişehir Emniyet Müdür Vekili Abdülkadir Kutlu, Eskişehir Emniyet Müdür Yardımcısı Metin Özkan, İHLAS.NET Genel Müdürü Ömer Demir, Özel İdare Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Dolgun ve KGYS Proje Teknik Sorumlusu Emniyet Amiri Ertan Sözer katıldı.

 

 

 

Teknoloji Polisin Yardımcısı Olacak

Daha az polisle daha çok hizmet anlayışını yerleştirmeye çalışan Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Alvarion 4G ‘Mobil WiMAX’ ağı üstüne kurulacak 250 kameranın haricinde Eskişehir Otogar‘ı tarafından kurulup işletilen 16 kamerayı da WiMAX altyapısı ile şehir izlemede kullanıyor. Emniyet yetkilileri özel kişi ve kurumlara ait kameraların Türkiye‘de ilk kez Eskişehir ilinde Emniyet’in sistemine entegre edilerek kullanıldığını belirtiyorlar.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü proje kapsamında 350 Polis aracının GPS konum bilgilerinin araç takip sistemi ile uydu haritası üzerinden canlı olarak 14 büyük LCD ekran ve 2 projeksiyon ekranı ve yüksek kapasiteli sunucu sistemi ile takip ediyor.

 

:: Eskişehir Emliyet Müdürlüğü’nün yaptığı bu yatırımı destekliyor musunuz?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/171951-eskisehir-wimax-altyapisina-basladi.html

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Eskişehir WIMAX Altyapısına Başladı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    başarısız oldular yeniden ihale oldu.

" Eskişehir WIMAX Altyapısına Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eskişehir WIMAX Altyapısına Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eskişehir WIMAX Altyapısına Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "