Ethereum kazandırmaya devam ediyor: İşte yeni değeri


03 Mayıs 2021 Pazartesi 10:11
ABONE OL
Ethereum kazandırmaya devam ediyor: İşte yeni değeri

Ethereum, son 10 günde yüzde 30‘dan fazla yükselişle 3 bin dolar barajını geçti. Kripto para birimi pazartesi günü sabah saatlerinde 3.085 dolar değer ile rekor kırdı. Yıl başından bu yana dominansı kademeli olarak yükselen ETH, yakaladığı ivme ile dominansını da yüzde 15‘e çıkardı.

Yeni yıla 700 dolar seviyesinde başlayan Ethereum, 5 ay içerisinde yüzde 312 değer ile değerini dörde katlamayı başardı. Yılın başından bu yana istikrarlı yükselişini sürdüren sanal para, yatırımcıların da bir numaralı adresi haline geldi.

Ethereum haftaya rekor ile başladı

Haftaya rekor ile başlayan ETH’nin Pazartesi itibariyle ile piyasa değeri 357.32 milyar dolara ulaştı. Kripto para birimi pazartesi günü sabah saatlerinde 3.095 .29 dolardan işlem görüyor.

Ethereum

Ethereum son 24 saatteki yükseliş grafiği

Kripto para resmen tanındı, MASAK’a tabi oldu!

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan yeni bir karar ile, kripto paralar resmî olarak tanındı. Artık kripto para borsaları Mali Suçları Araştırma Kurulu’na (MASAK) tabi olacak.

Buna göre Resmi Gazete’de, “Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” yayımlandı. Yönetmelik, suç gelirlerinin aklanması ve terör finansmanının önlenmesi amacıyla ülkemizde faaliyet gösteren kurum/kuruluşlara sorumluluklar veriyor. Yükümlülükler, yükümlülüklere uyumun denetimi, gümrük idaresine açıklama yapılması ve diğer tedbirlere ilişkin usul ve esasları düzenliyor.

Yayımlanan yeni karar, bu kanuna “kripto varlık hizmet sağlayıcılar” ifadesini ekledi. Böylelikle kanun kapsamına kripto para borsaları da eklenirken, aynı zamanda Türkiye resmî olarak kripto paraları tanıdı. Bu alanda faaliyet gösteren borsaları “kripto varlık hizmet sağlayıcı” olarak nitelendirdi. Artık kripto paralar ile kara para aklamanın önüne geçmek yasal olarak mümkün hale gelmiş oldu.

Kripto hizmet sağlayıcıları, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı bir finansal istihbarat birimi olan MASAK’a (Mali Suçları Araştırma Kurulu) tabi olacak. MASAK; para aklama suçunu önlenmek, bunun hakkında araştırma yapmak, önlemler geliştirmek ve toplanan bilgileri işleyerek gerekli makamlara sunmak amacıyla kuruldu. Faaliyet alanına kripto hizmet sağlayıcıları ve tasarruf finansman şirketleri de girdi.

Ethereum gibi kripto paraların gidişatı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
13 gün önce

Bu tarz konulara girmeseniz Sadece teknoloji ile ugrassaniz daha iyi olur yarın fiyatı düşer, batar mahcup olursunuz….

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
13 gün önce

Bu da teknoloji

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
13 gün önce

Bizim tavuk çiftliğinde önce tavukları yemleriz zamanı gelincede kesip para kazanırız. Söyleyeceklerim bu kadar.

" Ethereum kazandırmaya devam ediyor: İşte yeni değeri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ethereum kazandırmaya devam ediyor: İşte yeni değeri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ethereum kazandırmaya devam ediyor: İşte yeni değeri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!