Etkileyici konsept tasarımı: Samsung Galaxy Stick


15 Ocak 2021 Cuma 20:49
ABONE OL
Etkileyici konsept tasarımı: Samsung Galaxy Stick

Normalde pek çok akıllı telefon konsepti ile karşılaşıyoruz. Bunlar arasına yeni katılan Samsung Galaxy Stick, oldukça etkileyici ve yenilikçi bir tasarıma sahip. Pranab P Kumar adlı endüstriyel tasarımcının elinden çıkan telefon konseptinde asıl mantık telefonda yer alan OLED ekranın bir mekanizmanın içinde katlanarak bir rulo şeklinde toplanması. Aynı tasarımcının pek çok teknolojik tasarım konsepti bulunuyor olsa da Galaxy Stick konsepti gerçekten çok şık görünüyor.

Samsung Galaxy Stick tasarımı

Akıllı telefon tasarımlarında ‘sıradanlaşan’ bir tasarım çizgisi bulunuyor. Önce tuşlu telefonlar vardı. Pek çok telefon markası tuşlu telefon çıkartmaya başladı. Dokunmatik ekranlı ilk telefonun ardından ise teknoloji devleri dokunmatik ekranlı telefonlara geçiş yaptılar. Benzer teknolojileri takip eden telefon üreticilerinin aksine tasarlanan bu konseptler etkileyici hale geliyor.

Samsung Galaxy Stick

Samsung için düşünülen Galaxy Stick tasarımı, minimalizm ve ergonominin uyumlu bir karışımını sunuyor. Avucun içine tam oturan telefon, kullanıcının ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış. Rolling yani kıvrılabilir ekran teknolojisi üzerine kurulu olan bu telefon konsepti, cihazla kullanıcı arasındaki etkileşim şeklini yeniden tanımlamayı hedefliyor.

Samsung Galaxy Stick

Ekran kıvrılmış durumdayken telefon bir Stick şeklinde görünüyor ve bu noktada baş parmak kullanılarak ön ekranda yer alan arama ve mesajlar gibi sık kullanılan uygulamalara ulaşmak mümkün oluyor. Dokunmatik ince ve uzun bir ekran bizleri karşılıyorken, telefon bir tuşla büyük ekranlı bir telefona dönüşüyor.

Benzer tasarımlar Oppo başta olmak üzere farklı akıllı telefon üreticileri tarafından geliyor ancak şu anlık sadece konsept aşamasında duruyorlar.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Etkileyici konsept tasarımı: Samsung Galaxy Stick konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Etkileyici konsept tasarımı: Samsung Galaxy Stick ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Etkileyici konsept tasarımı: Samsung Galaxy Stick ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  2. 2 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  3. 3 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  4. 4 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme
  5. 5 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  6. 6 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  7. 7 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  8. 8 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  9. 9 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  10. 10 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!