Okunma

Eutelsat Büyümeye Devam Ediyor


19 Şubat 2015 Perşembe 07:01
Eutelsat Büyümeye Devam Ediyor

Dünya üzerinde uydu ağını genişleten Eutelsat imzaladığı yeni anlaşmalar ve yaptığı yeni yatırımlarla global rolünü güçlendiriyor.

Mali yıl başlangıcı Haziran olan Eutelsat, toplam gelirlerini ilk altı ayda geçtiğimiz yılın aynı dönemine öre göre yüzde 4.3 artırarak, hedefleri doğrultusunda büyümeyi başardı.

Net dağıtılabilir karını yüzde 9,1 oranında artırarak 161 milyon Avro’ya yükselten şirketin FAVÖK  (faiz amortisman ve vergi öncesi kar) marjı ise yüzde 77,4 olarak hesaplandı.

İlk yarı yılı yorumlayan Eutelsat Communications Başkanı ve CEO’su Michel de Rosen şunları söyledi:

“Eutelsat’ın yarı yıl mail sonuçları, karşılaştırmalı yüzde 4,3 gelir büyümesi ve yüzde 77,4 olarak elde edilen FAVÖK marjı ile hedefler doğrultusunda gerçekleşti. Video kazançları geçen yıl başlatılan ek kapasite ve Latin Amerika pazarının pozitif dinamiklerinden faydalanıyor. Verilerdeki kazanç trendleri hafif bir gelişme gösterirken Katma Değerli Hizmetler KA-SAT’ta yükseldi. Kamu Hizmetlerinde yeni sözleşmeler daha önceki on iki ayın düşük yenileme oranını dengeliyor.”

Hedefler doğrultusunda hızla ilerlediklerini belirten Michel de Rosen “İlk yarı yılın performanslarını temel alırsak, ikinci yarı yılda daha zorlu bir karşılaştırma tabanı ve Rusya’daki ortam göz önünde bulundurulduğunda bir yıllık hedeflerimizi karşılamak için doğru yoldayız. Önümüzdeki iki yıla dair hedeflerimiz de onaylanmıştır. Sektörümüzdeki uzun vadeli talep trendi bağlamında kendimize güveniyoruz ve Eutelsat Quantum gibi sektör lideri inovasyon projeleriyle geleceğimizi geliştirmeye yatırım yapıyoruz” dedi.

:: Uydu tarafındaki gelişmeleri takip ediyor musunuz? 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Eutelsat Büyümeye Devam Ediyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    aynen. bize bu haberden ? busuru buna benzer şirket var spaceX falan… bunu ayrıcalıklı kılan nedir ? turk şirketimi ?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Burada bizim için önemli olan nedir anlamadým.Türk þirketi mi?

" Eutelsat Büyümeye Devam Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eutelsat Büyümeye Devam Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eutelsat Büyümeye Devam Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "