Okunma

Eutelsat ve Eser Telekom Anlaştı


09 Eylül 2011 Cuma 14:36
Eutelsat ve Eser Telekom Anlaştı

Eutelsat Communications, genişbanttaki alt kuruluşu Skylogic’in Eser Telekom ile 5 milyon Euro değerinde 3 yıllık bölgesel distribütörlük anlaşması yaptığını duyurdu. Bu anlaşma ile Skylogic ve Eser Telekom, yeni nesil Tooway™ uydu genişbant servisini Türkiye, Irak, Gürcistan ve Azerbaycan‘a ulaştıracak.

Eser Telekom, Eutelsat’ın KA-SAT uydusu üzerinden sağlayacağı Tooway™ yüksek hızlı genişbant internet servisini karasal ağ hizmetinden yararlanamayan şirketlere ve son kullanıcılara ulaştıracak.

Eser Telekom, aynı zamanda yerel yönetimlerle de işbirliği yaparak tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde KA-SAT tabanlı yaratıcı çözümler geliştirmeyi de planlıyor. Eser Telekom ile yapılan bu anlaşma KA-SAT hizmetinin kullanılacağı Türkiye, Irak, Gürcistan ve Azerbaycan’ı kapsayan ilk ve en büyük distribütörlük anlaşması.

Tooway™ uydu genişbant servisi, kısıtlı genişbant çözümüne sahip bölgelerde Eser Telekom müşterilerine hızlı, güvenilir ve uygun maliyetli internet bağlantısı sağlarken; internetten indirme hızını 10 Mbps’e, yükleme hızını ise 4 Mbps’e çıkarıyor. Kullanım ekipmanları küçük bir uydu anteni ve ethernet yolu ile PC’ye bağlı bir modem olan Tooway™ servisi, telefon hattına bağımlı kalmadan müşterilerine internet erişimi sağlıyor.

Eser Telekom Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Sönmezalp, Eutelsat’ın KA-SAT uydusu ile sunulan Tooway™ servisi konusunda Skylogic ile yapılan bölgesel anlaşmanın önemini belirterek şunları söyledi: “Anlaşma ile Eser Telekom Türkiye genelinde uydu üzerinden genişbant internet servisi konusunda tedarikçi rolünü daha da güçlendirerek artıracak. Bunun yanı sıra yerel ortaklarımızla işbirliği içerisinde Irak, Gürcistan ve Azerbaycan’daki faaliyetlerimizi hızlı ve etkili bir şekilde genişletmemizi de sağlayacak.

Skylogic CEO’su Arduino Patacchini ise anlaşma ile ilgili olarak şunları söyledi: “Tooway™, Eser Telekom’un müşteri kitlesinin genişbant hizmetine en hızlı şekilde ulaşma beklentisine cevap verebilecek en ideal genişbant servisi. Devrim niteliğindeki KA-SAT uydusundan sağlanan internet servisinin bölgedeki ilk ana distribütör ortağı olan Eser Telekom ile Türkiye ve komşu ülkelerde birlikte çalışacak olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz. Bölgeye kapsamlı bir dijital ortam sağlanması yolunda katkı sağlayacak bu işbirliğinin uzun soluklu olmasını arzu ediyoruz.”
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Eutelsat ve Eser Telekom Anlaştı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ben yakin zamanda konusmustum yurt disinda bir yer icin fiyatlar pek makul gelmediydi turkiyede nasil olacak bilmiyorum ama ucuz olacagini zannedenler pek ümitlenmeyin ilk kurulum maliyeti cok yuksek…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bende hizmet ücreti ile ilgili firmaya mail attım. Bakalım uygun fiyat olursa elveda ttnet 😀

  3. SDN Okuru dedi ki:

    hizmet ücreti ne kadar acaba ?

" Eutelsat ve Eser Telekom Anlaştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eutelsat ve Eser Telekom Anlaştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eutelsat ve Eser Telekom Anlaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "