Okunma

Evet, Hacker’lardan Korunabilirsiniz!


10 Mayıs 2014 Cumartesi 15:00
Evet, Hacker’lardan Korunabilirsiniz!

‘Şahsî bilgisayarlara veya çeşitli kurum ve kuruluşlara ait bilgisayarlara ve ağlara izinsiz olarak giriş yapan kişi’ işte hacker‘ın tanımı bu şekilde. İnternet dünyasının en büyük problemlerinden hacker‘ların sayısı ve kapsadıkları internet üzerinden hareket sahası ise hızla artıyor. Akıllı cihazların artışıyla beraber, klasik bilgisayar korsanları tanımı da gitgide genişleyip adeta, ‘her şeyin korsanları’ şeklinde teknoloji çevrelerinin karşısına çıkıyor.

Peki açtıkları zararlarla web sitelerini işlemez hale getirmekten tutun da kişisel banka hesaplarına sızıp ciddi maduriyetler meydana getirmeye kadar türlü sonuçlara neden olabilen hacker’lardan korunmanın yolları neler? Bu sorunun yanıtını donanım ve yazılım dünyasının duayenlerinden biri, akla hayale gelmeyecek soruların yanıtı Berkin Bozdoğan sizler için araştırdı.

Bozdoğan; Hacker nedir, ne yapar, nasıl korunuruz üçlemesine dair yanıtları aşağıdaki linke tıklayıp ulaşabileceğiniz online dergi içeriğinde paylaştı. Ortaya hazine değerinde bir bilgi kaynağı çıkarken, teknoloji ile ilgili kişilerden hiç ilgisi olmayan sadece kullanıcı seviyesinde yer alan kimselere kadar herkes için de birçok sorunun yanıtı çıkmış oldu.

Sadece bir dakika

Bozdoğan‘ın bu zengin makalesine nasıl ulaşırım sorunun yanıtı ise şöyle: Aşağıda yer alan linklerden ilki iOS diğeri ise Android platformlarına ilgili online dergiyi yüklemenize yarayacak mağazaya sizleri yönlendirecek. Buraya geldiğinizde işlem çok basit, birkaç MB boyutlu uygulamayı kısa süre zarfında indireceksiniz ve ardından uygulamayı açtığınızda karşınıza SDN Teknosa Magazin 68. sayı kapağı çıkacak.

Bu dergiyi indirmek için ‘indir’ seçeneği tıklandığı anın üzerinden bir dakika geçmeden ilgili dergi akıllı cihazınızda okunmaya hazır halde bulunacak. İyi okumalar…

iOS cihaz kullanıcısıysanız buraya tıklayabilirsiniz.

Android’li cihaz kullanıcısıysanız buraya tıklayabilirsiniz.

:: SDN Teknosa Magazin’i takip ediyor musunuz? Online dergi hakkındaki görüşleriniz neler? Tıklayın, SDN Forum’da tartışalım.
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Evet, Hacker’lardan Korunabilirsiniz!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  WindowsPhone?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kriptoloma bilseniz zaten korunursunuz hackerlardan

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Peki Windows Phone?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İnterneti kapatın Hackerlardan kullanın. Kesin o dergide bu yazıyordur. Çünkü hiçbir şey durdurulamaz değildir. Helede her an açık veren kod dünyasından bahsediyorsak.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Klasik masaüstü kullanan klasik kullanıcılar için yokmu 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  takip edemiyorum ipod4g,ios6 da uygulamadan atıyor

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Hacker’lardan korunma diye bir şey olamaz karşında bir hacker varsa zaten o yine bir yolunu bulur.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  şifrele kombinasyonlarınıza : ve – koyun. bu 2 işaret sizi baya korur ve bu konuda ciddiyim.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  tehliken farkında değiliz aynen

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye’de yüzde 3 pazar payına sahip windows 8 için neden ayrıca sürüm çıksın ki android ve ios dururken?

 11. SDN Okuru dedi ki:

  yazı mükemmel ötesiydi

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Apple’ın Mac bilgisayarlarını kullanarak korunabilirsiniz hemde artı hiçbir şey yapmaya gerek kalmadan!

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Peki ya yeni internet yasası?

 14. SDN Okuru dedi ki:

  WindowsPhone?

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Beki ya Windows Phone 8

" Evet, Hacker’lardan Korunabilirsiniz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Evet, Hacker’lardan Korunabilirsiniz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Evet, Hacker’lardan Korunabilirsiniz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "