Okunma

Evlerde Video Konferans Dönemi


08 Ekim 2010 Cuma 11:30
Evlerde Video Konferans Dönemi

Jetgiller çizgi filminde konu alınan televizyondan videolu görüşme teknolojisi dizinin izleyicileri tarafından yıllarca merakla bekleniyordu. (Cisco’dan Akıllı Şebekelere Yatırım)

İş dünyasında yaygın olarak kullanılan bu teknoloji, özel şirketler ve yazılım firmaları tarafından ev kullanıcısına uygun hale getirilmeye çalıştı. Ancak bu tarz ürünlerin, yaşadığı bağlantı sorunları nedeniyle evden telekonferans ev kullanıcılarına uygun hale getirelemedi.

 

 

HD Televizyondan Videolu Sohbet İmkanı

İş dünyasına ve küresel ayakları bulunan şirketlere bu tarz sistemler hazırlayan Cisco, ürünlerini ev kullanıcısına uygun hale getirdi. Umi adlı ürün, HD televizyon ve internet bağlantısıyla çalışacak.

Uydu alıcılar gibi çalışacak olan sistem tek bir kumandayla yönetilebilecek. Tüketiciler kumandalarındaki bir tuşa basarak, videolu konuşma başlatabilecek. Sosyal ağlarla ortaklaşa çalışan ürün çekilen videoların hemen YouTube ve Facebook  gibi sitelere paylaşmak mümkün.

Sistem otomatik olarak odanın ışığına ve büyüklüğüne göre gerekli ayarları kendisi yapıyor. Ürünün, fiyatı henüz açıklanmadı ancak Cisco ev kullanıcısına hitap eden ekonomik bir fiyatlandırma politikası izlerse telefonların sonu gelmeye başlayabilir.

:: Ev telefonu yerine telekonferans özelliğini kullanmak ister miydiniz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Evlerde Video Konferans Dönemi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Unlu olmak istiyorum ama nasl

" Evlerde Video Konferans Dönemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Evlerde Video Konferans Dönemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Evlerde Video Konferans Dönemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "