Evrendeki yaşanabilir gezegenler!


21 Ocak 2018 Pazar 23:00
Evrendeki yaşanabilir gezegenler!

Şimdiye kadar keşfedilmiş, atmosfer ve daha birçok konuda dünyamıza benzeyen birden çok gezegen vardır. Yaşanabilir gezegenler olarak değerlendirebileceğimiz dünyaları sizler için listeledik.

Hemen hemen her gün, evren hakkında yeni şeyler öğrensek bile asla evrenin bütün sırlarını çözebilmiş değiliz. Bütün bu sırların yanı sıra en çok merak edilenlerden biride evrende yalnız olup olmadığımız. Yaşanılabilir olan onlarca gezegen bulunmuşken belkide bizim gibi başkalarınında olması şu anki duruma göre en muhtemel olan şey olabilir.

İşte yaşanabilir gezegenler listesi!

Gliese 581 g (ESI 0,82): Görüntü bakımından neredeyse dünyamızın aynısı olan gezegen sıcaklık aralığı dışında yaşanılabilir gezegenler arasında biçilmez kaftan gibi gözüküyor.

California Üniversitesi, yaptığı açıklamada, bu gezegenin Dünya’nın komşusu olduğunu, ancak gezegenin yıldızının, Dünya’ya 193 trilyon kilometre uzaklıkta olduğunu belirtti.
yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Evrendeki yaşanabilir gezegenler!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence yasanabilir tek gezegen Dunya. Baska yerlere tasinmaya kalkmayin, olursunuz masallah.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Güzel yazı fikri ama keşke daha ayrıntılı açıklamalar olsaydı.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  En son gezegene 289.156 yılda gidebiliriz

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  20.68 ışık yılı uzakta

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  İnsanoğlu henüz kendi galaksisinin dışına bile çıkamadı. En yakınımızdaki Androdema Galaksisine gidebilme ihtimalimiz bile fiziksel olarak sıfırdır! Bizim galaksimiz yani Samanyolu galaksisi ile arasındaki uzaklık yaklaşık olarak 2,2 milyon ışık yılıdır. Yani saniyede 300 bin km. hızla 2.2 milyon yıl boyunca yol almamız gerekiyor! Hal böyle olunca insanoğlu hiç bir teknoloji ile bu mesafeleri katedemez. Bırakın 2.2 milyon ışıkyılını 1 ışıkyılını bile katedebilmekten çok fazla uzağız. Saniyede 300 bin km hızla 1 yıl boyunca yol almak… İnsanoğlu bu dünyada ölecektir, başka bir gezegende yaşayabilme ihtimali ütopya bile değildir!

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Evet Mars zaten bir gezegen değil =).Hem muhtemelen öyle uzak yıldız sistemlerine kapalı ekosistem tipin de ulaşım planlanabilir veya sadece belli türleri kurtarma üzerine kurulu planlar ***** gücünü ***** herhalde Apollo görevi gibi bir araş ile ışık hızında insan yollamayı düşünmüyor.( Zaten ışık hızına yaklaşma fikirleri genel olarak şık hızının %10 gibi sayılardan ibaret .Şu an düşünülen en mantıklı plan oraya birkaç nesilde varmak yada vücutları oraya kadar korumak üzerine ( Şu anlık )

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  ‘Hemen hemen her gün, evren hakkında yeni şeyler öğrensek bile asla evrenin bütün sırlarını çözebilmiş değ***** cümlesindeki ‘asla’ kelimesi henüz ile değiştirilmeli diye düşünüyorum. Ayrıca sözü geçen gezegenler, bizim yaşam formlarımıza uygun olan gezegenler ancak bizim yaşam formumuz dışında başka yaşam formları olamaz diye bir kural da yok. Dolayısıyla bu listenin tanımı da biraz eksik ve yanlış olmuş kanımca…

" Evrendeki yaşanabilir gezegenler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Evrendeki yaşanabilir gezegenler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Evrendeki yaşanabilir gezegenler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 2. 2 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 3. 3 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 4. 4 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 5. 5 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 6. 6 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 7. 7 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 8. 8 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 10. 10 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!