Okunma

Exper, KDV İndirimine Hazır


28 Mart 2009 Cumartesi 10:02
Exper, KDV İndirimine Hazır

Küresel kriz altında ekonomiyi canlandırmak adına geçtiğimiz günlerde hükümet tarafından açıklanan 5’inci ekonomik tedbir paketinde, bilgisayar ve bilgisayar parçalarındaki KDV’nin %18’den %8’e inmesi birçok üreticinin art arda yeni kampanyalar ve fiyat indirimi açıklamasını da beraberinde getirdi.

Bu konuda çalışmalar yapan, ülkemizin önde gelen bilgisayar markası Exper’in üretimini yapan Datateknik Genel Müdürü Mehmet Yolcu, indirimin bilgisayar sektörünün hareketlenmesi adına çok önemli olduğunu ve sektörün kayıplarını telafi edeceğini belirtti.

KDV İndirimi Sektörü Canlandıracak

Mehmet Yolcu, yaptığı açıklamada, son aylarda genel bir daralma yaşayan bilgisayar sektörünün KDV indirimiyle canlanacağını ve kayıpların telafi edeceğini belirtti. Sektördeki daralmaya rağmen pazar payını büyüten Exper olarak ise KDV indirimini tüketiciye ek avantajlar sunan kampanyalarla yansıtma sözü verdi.

Her Eve Bir Bilgisayar

Mehmet Yolcu, “Her evde bir bilgisayar olması için çalışıyoruz. Eğitim ve fırsat eşitliğinin tüm bireylerin hakkı olduğuna inanıyoruz ve bilgiyi erişim ve eğitim açısından bilgisayarın bu eşitliği sağlayacak en önemli faktör olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla %18’den %8’e düşürülen KDV oranlarını son kullanıcıya aynen yansıtacağız ve bununla yetinmeyip çeşitli kampanya ve özel indirimlerle de bilgisayar sektörünün hareketlenmesinde etkin bir rol oynayacağız” dedi.

Önemli Olan, Cepten Çıkan Para

Yapılan KDV indiriminin ardından tüketicileri dikkatli olmaları konusunda da uyaran Yolcu, sektörün hareketlenmesi ile birçok kampanyanın yapılacağını ve bu kampanyalarda KDV indirimlerinin tüketicilere tam olarak yansıtılıp yansıtılmadığına dikkat edilmesinin de altını çizdi. Döviz sabitleme ya da benzeri bazı kampanyalarda tüketicinin yanlış yönlendirildiğine dikkat çeken Yolcu, “Tüketici başka unsurlara değil, ürün için ödediği toplam rakama, yani cebinden çıkana dikkat etsin. Gerçek indirimi ancak orada görür” dedi.

:: KDV indirimine bütçe olarak hazırlık yaptınız mı?

Bilgi için: Datateknik
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Exper, KDV İndirimine Hazır”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    helal olsun exper e style pc cok güzel cok ucuz

" Exper, KDV İndirimine Hazır konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Exper, KDV İndirimine Hazır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Exper, KDV İndirimine Hazır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "