Exper Kişisel Bilgisayarda Tepede


04 Temmuz 2007 Çarşamba 13:00
ABONE OL
Exper Kişisel Bilgisayarda Tepede
Ülkemizdeki kişisel bilgisayar üreticilerinden araştırmaya katılanların toplam geliri  541 milyon YTL düzeyinde olurken listenin başını çeken  Datateknik, Exper markasıyla yaptığı satışlardan 2006 yılı içinde 163 milyon YTL gelir elde etmiş durumda.

İlk 5’teki Durum

Datateknik      163,3 Milyon YTL
Casper             122,1 Milyon YTL
Vestel              102,5 Milyon YTL
Aidata               45,1 Milyon YTL
Gold PC             37,4 Milyon YTL

Her ne kadar bu üretilen bilgisayarların hiçbir bileşeni (Vestel’in dizüstü bilgisayarları hariç) ülkemizde üretilmiyorsa da kişisel bilgisayar piyasasının büyüklüğü ve gelişimi gelişmekte olan ülke sıfatına sahip bir ülke için önemli göstergelerden biri. Geçtiğimiz sene toptancı ve kişisel bilgisayar listesi toplam 785 milyon YTL iken bu sene sadece kişisel bilgisayar satışları bu değerin 2/3’üne erişmiş durumda.

Bilgi İçin: Interpro
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://www.shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
14 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Burada parantez içinde Vestel hariç demişsiniz. Benim en son bildiğim kadarıyla Vestel piyasaya sürdüğü dizüstü bilgisayarların anakartını ve kasasını kendisi üretiyordu. Vestel son zamanlarda bunun üzerine yeni bir şeyler ekledi mi? Yoksa durum aynı mı?

Editör: Vestel dizüstü bilgisayarların üretilebilecek her parçasını Türkiye’de üretiyor. Sadece bundan birkaç ay önce öğrendiğimiz bir bilgiye göre LCD panelin tamamını kendileri karşılayamıyordu; ama o konuda da çalışmaları vardı ve zaten yüksek oranda Vestel panel kullanılıyordu diye hatırlıyorum. Sadece işlemci ve diğer üçüncü şahıs üretimi olması elzem yongaları ve parçaları (ses işlemcisi, optik sürücü, sabit disk gibi) dışarıdan alıyorlar.
– Berkin Bozdoğan

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Açıklamanız için teşekkür ediyorum.
Saygılar

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Datateknik Ãœlker bağlantılı olduğundan dolayı devletin bilişimle ilgili birçok ihalesini alıyor..Ondan yüksek çıkmıştır Exper’in bilgisayarları..Türk Telekom’un bilgisayarlarının çoğu Exper mesela.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Kıyakçı bir ülkedeyiz temmuz ayında kar bile yağdırırlar bu memlekette…

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Bence de Exper bu başarıyı gösteremez asla kim CASPER varken Exper alır ya hem de sattıkları mallar çok kötü
Monitörün arkasında philips önünde Exper yazıyo ya CASPER da ise adamlar adam gibi CASPER yazmışlar kim CASPER varken Exper alır ki..

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

experin kullandığı malzemeler casperınkinden çok daha ***** anakartı ve ekran kartını asus kullanı***** ise foxcon gbi tanınmamış parçalar kullanıyor

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

Exper ın hiçbir bilgisayarı Casper kadar iyi olamaz kıyakçılıktan Ãœlkerin yan kuruluşu olduğundan Exper devletin ihalelerini alıyor yoksa ev kullanıcılarının fazla tercih edeceği marka değildir kalite olarak da Exper çok kötü ama dedim ya Ãœlker in yanında olması işi bitiriyor ben asla Exper almam Casper alırım çünkü Casper kalite,servis,güven,marka her yönden Exper dan bin kat iyidir

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

CASPER MI… haha…Televizyonda neyin reklamını daha çok görseniz onu marka sanı***** monitör ve ekranlarının neredeyse tamamında ölü piksel çıktığını biliyormusunuz.5 taneye kadar garanti dışıdır deyip geri çevrildiğinizi…Düşünsenize ekranınızın ortasında yanyana 5 tane ölü piksel var ve ürününüz değişmiyor haklı ***** casperın neredeyse her ürününde çıkıyor ***** ara ….. mağazasında olay bile çıktı bu yüzden defalarca…Exper ise yıllardan beri bu işin içinde ancak piyasaya yeni yeni açılı***** hep üst düzey firmalar ile çalı***** anakartı asus yada gigabyte , ekran kartı asus gibi…Experi alacak ilk kullanıcı tereddütte kalı***** ilk defa kullanmış biri sonraki tercihlerini experden yana kullanıyor..
casperı ise hep ilk kullanacaklar tercih ***** sütten ağızları yanıyor ve şikayet şikayet.

servis ağı iyimiymiş. 🙂 haha…süper komiksiniz ya.

SDN Okuru
SDN Okuru
11 yıl önce

sen cooook guzel yapmıssınız

SDN Okuru
SDN Okuru
10 yıl önce

her zaman CASPER yerli markalar arasında hep bir adım önde olmuştur EXPER in birinci olması bence imkansız çünkü adı bile duyulmuyor hiç bir tanıdığımda EXPER yok ama çoğu tanıdığım CASPER kullanıcısı ve de CASPER dan çok memnunlar CASPER bilgisayar işini çok ii biliyor herkese tavsiye ederim.

SDN Okuru
SDN Okuru
10 yıl önce

casper mı düşmanıma almam servisi ararsın gelenler pc yi çalar götürür daha sora biz tanımıyoruz derler casper bu işte bilgisayar işini exper den öğrenin casper kimdir?

SDN Okuru
SDN Okuru
9 yıl önce

gerçekten arkadaşlar casper tam bir facia, supersilent sessis kasa diolar uçakmotoru gibi çalışıo, kullandıkları anakart ve ekrankartları berbat dört çekirdek pc si hd klibi oynatamıo donuo bunedirya. Exper ise onbard PC si dahi oynatabilio yedek parçayı kalitesiz kullanıp dış kasaya görüntü vererek resmen kandırmaca yapıolar, ve her mağazada casper larda sukadar indirim kampanyaları var, buna rağmen exper satışlarına ulaşmaları mümkün değil. Benim fikrim bu ülker ürünü arkadaşlar kesinlikle yamuk olmaz.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

bende CAPSER kullanıyorum 4k video izliyorum rahatlıkla bir kere bile teknik sorunu çıkmadı bence CASPER kullanmayıp casper a laf atanlar burda avkurmasın

" Exper Kişisel Bilgisayarda Tepede konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Exper Kişisel Bilgisayarda Tepede ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Exper Kişisel Bilgisayarda Tepede ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  2. 2 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  3. 3 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  4. 4 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  5. 5 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  6. 6 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  7. 7 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  8. 8 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  9. 9 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  10. 10 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!