Okunma

Eyvah! Yine Altın Örümcek


26 Aralık 2008 Cuma 16:29
Eyvah! Yine Altın Örümcek

Ülkemizde, aklı başında ve profesyonel olarak gerçekleştirilen bir web sitesi yarışması olmadığından dolayı, bu boşluğu bazı firmalar, garip etkinliklerle dolduruyorlar. Bunlardan biri de Altın Örümcek adı verilen yarışma. Bu yarışma ile tanışmamız, 2006 yılına denk geliyor. İnternet sitemiz için uygun kategori olmadığını söylemiştik ama değişen bir şey olmayınca da “Bilgi Teknolojileri” kategorisinde girmiştik.  Bu konuyu daha önceden gündeme getirerek sonucun nasıl bir fiyasko ile sonuçlandığını okurlarımızla paylaşmıştık.

Tarifesi de Var!

Bu etkinlik için başvurular yeniden alınmaya başlamış durumda. Birçok yerde duyurusu bulunan yarışmanın kategori sisteminde bir yenilik bulunmuyor. İşin ilginç tarafı, bu yarışmaya katılım için ciddi paralar istenmesi. Bazı kategorilerde sitenizi aday göstermeniz için 150 YTL ödemeniz gerekebiliyor. Fiyatlandırmaya, buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Etkinliği düzenleyen firmaların iş ortaklarına ait siteler ve yarışma sponsorlarının web sitelerinin ödüllerin çoğunu götürmesi de bu etkinliğin ciddiyetine büyük zarar veriyor. Buna bir de yarışma üzerinden elde edilen ciddi paraları da eklemek gerekir.

Ödüller, 1 Sene Geriden!

Basılı yayınlara göre daha hızlı hareket edebilen ve interaktif olan bu yarışmaya başvurular bittiğinde yeni yıla da girmiş olacağız. Yani 2009‘un ortalarında, 2008‘e ait ödüller verilmiş olacak. Bu 1 yıllık gecikmeyi de anlamış değilim.

Web sitesi sahibi olan kişilerin, yaptığı güzel işleri ödülle süslemek istemesi çok doğal. Ama bu yer, Altın Örümcek olmasın. Hem verdikleri para boşuna gitmez, hem de hayal kırıklığı yaşamazsınız.

Not: Yarışmayı düzenleyen firma veya firmalar, cevap haklarını özgürce kullanabilirler. Kendilerine yönelttiğimiz eleştirilere verecekleri cevaplar, sitemizde özgürce yayınlanacaktır.

:: Altın Örümcek hakkında sizin düşünceleriniz neler?

Yazan: Hakkı Alkan
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Eyvah! Yine Altın Örümcek”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  şener şen/muhsin bey filmindekideki şarkı yarışması konsepti hakim…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Garanti avrupanın en iyi internet bankası zaten, 1. seçilmesine şaş*****

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ağzınıza sağlık. sdn gibi neden başkaları da bu gerçeği dile getirmiyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  2008’de Garanti Bankası birinci seçildi çünkü yanlış bilmiyorsam ana sponsorlardandı 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  2008 de birinci seçilen garanti bankasının sitesinde birkaç hata vardı. O hatalarla nasıl birinci seçildi? Hataları orada çalışan arkadaşıma yolladım. Bir tanesini düzelttiler diğeri ise hala duruyor…

" Eyvah! Yine Altın Örümcek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eyvah! Yine Altın Örümcek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eyvah! Yine Altın Örümcek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "