F-16 Uçakları için ASELSAN ile işbirliği!


24 Mart 2019 Pazar 21:15
F-16 Uçakları için ASELSAN ile işbirliği!

F-16 jetlerinin yeni nesil radarlarla modernize edilmesi ve bunun yurt içinden karşılanması için T.C Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında protokol işbirliği anlaşması imzalandı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yaklaşık 150 tane bulunan F-16 uçaklarındaki radarların, Aktif Faz Dizili Anten (AESA) adı verilen yeni teknolojiye sahip radarlarla değiştirilmesi ve modernize edilmesi amacıyla F-16 AESA Burun Radarı Geliştirilmesi Projesi başlatıldı.

ASELSAN‘ın yayınladığı faaliyet raporlarında yer alan bilgilere göre, radar sistemlerine yönelik faaliyetler, şirketin Gölbaşı Radar ve Elektronik Teknoloji Merkezinde, tasarım, üretim ve test altyapıları kullanılarak, üniversiteler ve yurt içi çözüm ortaklarıyla iş birliği içinde yoğun olarak sürdürüldü.

F-16 radarı Yurt dışına da satılacak!

Radar faaliyet sahasında yürütülen çalışmalar neticesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarının gelişmiş teknolojiye sahip, özgün sistemlerle karşılanmasının yanı sıra, radar sistemlerinin yurt dışına satışının gerçekleştirilmesi ve faaliyet alanının sivil radar uygulamalarıyla genişletilmesi hedefleniyor.

ASELSAN’ın kendi kaynaklarıyla geliştirilecek olan radar, Türk uçakları için kritik olan hedef arama, takip, hassas takip, SAR gibi havadan havaya, havadan yere işlevlerini aynı anda icra edebilecek.

Türk Hava Kuvvetleri en uzun uçuşunu gerçekleştirdi!

AESA anten yapısına sahip, taşınabilir erken ihbar radar sistemlerinin kritik tasarım aşaması tamamlanırken, birimlerinin üretim ve doğrulamalarına yönelik çalışmaları devam ediyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" F-16 Uçakları için ASELSAN ile işbirliği! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere F-16 Uçakları için ASELSAN ile işbirliği! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda F-16 Uçakları için ASELSAN ile işbirliği! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  2. 2 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  3. 3 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  4. 4 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  5. 5 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  6. 6 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  7. 7 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  8. 8 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  9. 9 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  10. 10 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!