Okunma

8,9 Milyon PC’de Hastalık Belirtisi


18 Ocak 2009 Pazar 04:00
8,9 Milyon PC’de Hastalık Belirtisi

F-Secure tarfından verilen habere göre Microsoft tarfından zamanında giderilen bir hatayı kendisinde yamalamayan ağlarda oluşan açık, milyonlarca bilgisayarın etkilenmesine sebep oldu. Daha önce MSBlast’la gündeme gelen RCP (Remote Procedure Call, Uzaktan Yordam Çağrısı) arızasından faydalanan Conficker isimli solucan bu şekilde kendisini birçok ağa çok hızlı biçimde kopyalayabiliyor. Bu solucandan paçayı kurtarmanın yolu ise basit: Windows işletim sistemi kullanıyorsanız her türlü güvenlik güncellemesini yakından takip etmek.

:: Güvenlik yamalarını hemen kuruyor musunuz?

Bilgi için:F-Secure
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “8,9 Milyon PC’de Hastalık Belirtisi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu solucanı tüm güvenlik programları tespit edip silebilir mi? Hernangi bir “remover” yazılımı var mı? Haberi çok kısa tutmuşsunuz sevgili ShiftDelete 🙂

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ee? Bu solucandan nasıl korunabilirmişiz?

" 8,9 Milyon PC’de Hastalık Belirtisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 8,9 Milyon PC’de Hastalık Belirtisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 8,9 Milyon PC’de Hastalık Belirtisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "